Táborový zpravodaj z týdne od 24.-30.07.2006

24.7.2006 pondělí
3. den tábora

Dneska je zpráva úplně autentická - jenom jsou dopněný háčky a čárky (jestli ne všude, tak to prosím omluvte). Nakonec jsme měli štěstí a bouřka začala až po zapálení - takže už je tábor zahájenej. Večerní program se přesunul na verandu a zpívali jsme na zahnání bouřky a bouřku jsme zahnali. Dneska ráno jsme si zopakovali všechna bezpečnostní pravidla, nově rozšířená o protipožární opatření. Bylo zahájeno bodování starších i Veverek. A hrály se hry. Starší se dozvěděli, že každá vesnice musí vyslat jednoho bojovníka na pomoc v boji proti "nebezpečí z mlhy". Co vlastně je "nebezpečí z mlhy" je otázkou pro další dny. Veverky si naklonily všechna božstva a můžou založit svojí vesnici v Zemi seveřanů. A přidávám několik výkřiků dne: Červajs Talutě při míchání večeře v hrnci: "hlavně míchej ty rohy," Craab při pohledu na seznam vesnic: "jee, ale já vlastně nevím, kolik mám peněz" (každá vesnice sází na vlastní výhru).

Veverčí bodování  kroužek vyšívání o jednom členu

hlavně nezapomeň na ty rohy  Hrášek a bodování

pomohla jsem stařence s otýpkou, ale stařenku jsem vytratila cestou  bodování starších


25.7.2006 úterý
4. den tábora

Posíláme další zprávy z tábora. Dopoledne jsme hráli hry, které připravily Červajs a Žvyžla. Odpoledne se Veverky stěhovali do nové vesnice na vlastnoručně vyrobených vozících, starší se jako členové barbarského národa učili písmo národa vzdělanějšího a pak se věnovali sportu pro posílení těla.

nácvik na déšť  tak buď je to sport nebo taky nácvik na déšť

vozík v praxi  zátiší


26.7.2006 středa
5. den tábora

Tak dneska žádné přímé zprávy nejsou a já jsem si zapamatoval jenom, že se dělalo dřevo - nejspíš se nedělalo celej den, ale já si opravdu nemůžu vzpomenout, tak snad dělaly holky i něco zábavnýho. Všivše.

co vidí nepřátelský indián, když vyndá hlavu z kopřiv  co vidí, když jí zase včas nezandá

první pokus o nasazení obojku žralokovi  no, s tím dřevem to asi nebylo tak horký


27.7.2006 čtvrtek
6. den tábora

Dopoledne starší družiny bojovaly s Wendoly, protože na jejich vesnice včera poprvé zaútočili. Veverky (podle zpravodajství Taluty a Dorotky) zachraňovaly zvířatka a kreslily je do vlastních mapek. Odpoledne jsme vyráběli krasohledy a začali jsme lepit Cuknštejn. Uvidíme,co z toho vyleze. Všude je sucho a dokonce přijeli na kontrolu hasiči. Platí zvýšené protiohňové směrnice, až budete holkám psát, můžete jim připomenout, ať jsou s ohněm opatrné. Všivše.

kdo ještě nemá přilepený obě ruce, musí je přiložit k dílu  no vida, jak se nám to rozrůstá

truhlářství u potoka  po obědě


28.7.2006 pátek
7. den tábora

Dneska se vydávám do jámy lvové, tudíž bude zpravodaj na blíže neurčitý počet dnů přerušen. Možná se vrátím už zítra, možná až v neděli. Potom přidám fotky - měl bych vyzvednou i ty, které Béra nafotila na velkej foťák. Ty taky někdy přidám, ale asi mi to chvilku bude trvat. Ještě jedna poznámka - pokud máte pocit, že vám děti nepíšou, je to asi způsobeno zdržením při dopravě - pokud napíšou v pondělí, do schránky se dopisy dostanou až v úterý, pošta je vybere o den později, takže nejdřív přijde dopis ve čtvrtek.

příprava oběda  ošetřovna

šípková růženka  vyřezávání


29.7.2006 sobota
8. den tábora

Ráno jsme šli brigádničit a potom následoval zasloužený odpočinek a oběd. Na táboře je veselo a spousta komárů. Vyzvedl jsem fotky, někdy výhledově je přidám. Všivše

Tee-pee, aneb co fotit, když jsou všichni někde pryč 1  pokrok v bodování

zátiší 2  Tee-pee, aneb co fotit, když jsou všichni někde pryč 2


30.7.2006 neděle
9. den tábora

Dneska je neděle a to znamená den osobního volna, mytí a praní. Dopoledne se ale starší učili jak plout v mlze (v dnešním jazyce orientace podle azimutu), což vyhrály Vlaštovky, druhé dojely Amazonky a Piktové to úplně projeli. Pak to ovšem dohnali v zakreslování a přeskočili v pořadí Amazonky. Veverky sháněly seno pro koně do svých vesnic. Vyhrály Taluta a Škarrp. Odpoledne nastal čas mytí, praní a odpočinku. Snad si ho všichni patřičně užili.

červený tým  červenomodrý tým

obutá neobutá  asi tam visí něco veselého


 
© by webslave Nóblhóch