Táborový zpravodaj z týdne od 30.07.-05.08.2007

30.7.2007 pondělí
8. den tábora

Máme se pořád dobře. Pomalu, ale jistě se nám blíží Veselý táborák. Což znamená, že vrcholí nacvičování. Amazonky a Vlaštovky už prý mají nacvičeno (ale oni to maj jenom na čtvrt hodiny), za to chudáci Piktové, se svym dlouhym představenim (pořád vám neřeknu, co hrajou) umí perfektně začátek a konec je slabší. Ale to nevadí.
Mimo nacvičování se hrála Červajs hra dvouprogramová - myslim, že to byla poznávací o přírodě. Tématická hra byla o překonávání hradního příkopu. Vyhráli Piktové. A taky mají Piktové nejvíc vystříleno katapultem. (A já vůbec nejsem Piktí rádkyně :-) )
V 5. programu se hrála Čikaly hra ve sněhu - což asi přivolalo tu chladnou noc. Ale zdálo se, že sníh nikomu nevadil a v noci ani nepršelo ani jsme nezmrzli.


31.7.2007 úterý
9. den tábora - mrazivý den

Hry ve sněhu opravdu přilákaly zimní den. Ranních 8 stupňů se nikomu moc nelíbilo. Přesto jsme se pustili do plánovaného programu. V prvním programu se hrála Harley hra (ovšem zpravodaj zpravodajoval, takže neví, o čem byla). Druhý program byla hra tématická - dobývání hradeb. Jednalo se o mezidružinové souboje dvojic - shazovali se vzájemně takovýma obrovskejma sirkama... :-)
Odpoledne pod vedením Marky probíhala v Budoáru výroba svíček. Nikdo se neupálil ani nespálil - takže dobrý a máme čim svítit (myslim ale, že na to spotřebovali víc svíček než vyrobili :-) )
Technika stávkuje, telefon vybitej, fotky nejsou - ale už jsem to snad opravila.


1.8.2007 středa
10. den tábora

Dopoledne jsme věnovali zvelebování okolí tábora. Pracovali jsme v lese a pusili se do netýkavek.
Odpolední tématická hra měla za úkol převést dobyvatele přes pláň (planinu, mýtinu). Hru s vlaječkami a umělohmotnou šňůrou na prádlo (co k čemu bylo si budete muset nějak domyslet) vyhráli Vlaštovky. Potom skončili Amazonky a nakonec Piktové.
Posední odpolední program byl věnován oddílovým zkouškám, střílení z luku a veslování. Večer byl ve znamení oddílových písní (protože Znouze, ani Blackmoři nejsou oddíloví... :-) )

umytá Taluta Škarrp a Hanka jedou pro vodu Craab dělá, že jede ke stožáru Hráša ladí


2.8.2007 čtvrtek
11. den tábora - mor

Při snídani byla vyhlášena morová epidemie. Všechny družiny musely neprodleně opustit tábor. Zbudovali si přístřeší v doslechu tábora a vyčkávali, co bude dál. Museli zajistit lék proti moru od mastičkářů Rozpatlala a Zamatlala. Nakonec se jim to všem povedlo. Dokonce ještě odpoledne stihli získat odměny, které budou důležité během závěru (ale to oni ještě nevědí).
Večer jsme se konečně dočkali Veselého táboráku. Úspěch sklidili samozřejmě všichni. Amazonky s Mrtvou nevěstou, Vlaštovky s upravenou verzí Krysaře a Piktové s Příběhem rytíře. Za největší herecké talenty tohoto roku můžeme označit Škarrp jako Viktora a Craaba jako Williama Thatchera (Ulricha von Lichtensteina).

mastičkáři Rozpatlal a Zamatlal během morové epidemie Viktor a jeho mrtvá nevěsta


3.8.2007 pátek
12. den tábora

Jako drobná upomínka časů minulých bude dnešní zápis ode mne. Tématická hra se věnovala dobývání věže. Odpoledne byla Marky cestovatelská hra a večer se zpívalo v budoáru, což už můžu potvrdit, protože jsem dorazil na návštěvu. Bodláci zpívali moc krásně a nacvičili i některé nové písně. Všivše
Nóblhóch

Vedení nikdy nespí Vedení opravdu nikdy nespí Vedení všechno dlouze rozmýšlí než vyleze na špalek a předstírá, že něco sundavá


4.8.2007 sobota
13. den tábora

Sobota byla ve znamení slibového táboráku. Ten byl ale až večer. Během dne jsme hráli paralelní hru o hradech. Někteří usilovali o zprovoznění hradu, jiní o družinu a někteří už plnili svůj hrdinský čin. Na večerním slibovém táboráku se skládalo několik úmluv. Malou úmluvu věrnosti dostaly Réna a Quicka, velkou potom Craab, Škarrp a Taluta.


5.8.2007 neděle
14. den tábora

Trochu se nám zase oteplilo. To je dobře, třeba ještě využijeme krátké gatě.
Dopoledne bylo zase napůl pracovní - netýkavkovalo se, ale už je snad donetýkavkováno. V druhém programu jsme dobývali hradní dveře. Hra to byla jednoduchá - postavte dveře, které vám potom ostatní družiny budou ničit. Ničení šlo o poznání lépe než stavění... Nakonec vyhrály Amazonky.
Nedělní odpoledne je tradičně vyhrazeno osobnímu volnu, ale abysme se nenudili, hrály se dobrovolně Hrady. Takže někteří na tom dost zbohatli (třeba Ďalka), ale nebojte, my jim ty hrady ještě do konce tábora vypleníme.
Fotky jsou dvojího druhu. První je letošní táborová "promofotka", ostatní jsou z akce "utrhli jsme chlopeň".

Bodláci - LT 2007 utrhli jsme chlopeň tak si jí zašijeme domeček bez sřechy


 
© by webslave Nóblhóch