Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Hacienda 12.-14.1.2007

Hacienda 12.-14.1.2007

Stejně jako na Becheche, ani teď nebyl sníh a dokonce i kvetly jívy. Aspoň jsme si mohli dělat legraci z Čikaly, která měla psát slohovku - líčení ročního období - jak má spoustu inspirace k bíle jiskřícímu popisu zavátých strání.

O víkendu měla být pozorovatelná kometa McNaught. Z internetu jsme o ní měli vytištěnou spoustu informací, a přišlo nám (odpolední skupině) škoda si je jen tak přečíst - a proto jsme vymysleli hru. Schovali jsme v místě, kde je o táboře nájezd na Hlavní lávku, vytisknuté články o kometě a jejím pozorování a ostatním jsme na verandu dali související otázky - měli za úkol najít články a odpovědět na otázky, a to aniž bychom je chytili.

K večeru, když jsme se vraceli z "uklízení" lesa, nás napřed zapadající slunce přinutilo se zastavit - ozařovalo les, ze kterého jsme právě vyšli, sytě červeně, až se zdálo, že hoří. Ale když jsme pokračovali a došli na vyvýšené místo na poli, zjistili jsme, že nízko nad obzorem je vidět světlejší čára - to byla naše kometa.

"McNaught, nejjasnější kometa za posledních 40 let, také známá jako 'Velká kometa roku 2007' nebo C/2006 P1, je neperiodická kometa objevená 7.8.2006 Robertem McNaughtem. Byla pozorovatelná pouhým okem kolem 12.-13. ledna po západu nebo před východem Slunce."

Marka

 
© by Béra a webslave Nóblhóch