Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Hacienda - únor 2007

Hacienda - únor 2007

Bylo nás málo a ještě jednu unesli. Všichni se báli, proto ze strachu vymyslely dříve příchozí heslo na vstup. Jenže pozdější skupinka si s ním příliš lámala hlavu a hledala složitosti. Ani záchranný posel nepomohl. Naštěstí si vše uvědomily a nemusely strávit noc venku. Ještě večer byla nalezena drobná stopa po uneseném. Jenže jen někteří tušili, kdo zmizel.
Ráno už to věděli všichni. Kassandra byla unesena. Napomohly banánové šlupky. Nalezený dopis naznačoval, že se únosci zastaví ve tři hodiny odpoledne ve srubu, možná se půjdou i napít. Byla vyslána skupina, která se rozhodla odhalit únosce (možná pašeráky rumu). Po nich vyrazila další skupina. Měla dobré plány, jak pomohou svým druhům při polapení neznámých.
Ale dostala se do problému. Cestou byla chycena únosci (pašeráky) a donucena výhružkami (někteří i podplaceni rumem) přepadnout první skupinu. Nastaly velké komplikace. Neúspěšná skupina nechtěla být prozrazena, tak vymyslela plán. Ten se ale nezdařil a ztratila tak důvěru svých druhů.
Po návratu domů nechtěla být vpuštěna do bezpečí a čelila tak nebezpečí naštvaných druhů a prozrazených únosců. Naštěstí znala cennou informaci, kde by Kassandra mela být uvězněná. Jenže naneštěstí pro ně, jejich druhové měli ještě cennější informaci, a to dopis přímo od Kassandry. Prý utekla a teď se skrývá.
Zrádci odvedli své druhy na místo údajného věznění opičky, ale nedozvěděli se nic z přítomné zprávy. Později bylo všem prozrazeno, že po setmění mají vypravit do blízkého mlýna. Samozřejmě naše statečná skupina nechtěla s sebou žádné zrádce, přesto s nimi jeden šel, aby jim pomohl.
Ve mlejně byla tma, jen malé kužele světel baterek odhalovaly zdejší tajemství. Kasandra byla nalezena. Spokojeně seděla schovaná mezi zásobou jablek (asi jí už došly všechny banány). Všichni se udobřili. Zrádci byli znovu přijati svými druhy a hajitelé pevnosti dobře hlídali, aby nebyl nikdo další unesen. Vše dobře dopadlo. Protože jsme zmokly, doufám, že Kassandra nenastydne a již nezažije takové hrůzostrašné dobrodružství.
Odhalený zrádce (Harley)

 
© by Béra a webslave Nóblhóch