Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika LT 2006 - Amazonky

LT 2006 - Amazonky

Žvyžla

Téma letošního tábora byli Vikingové. Při odchodu z tábora si každý musel vzít minci a křičet : Ve jménu... a nějakého boha, podle toho, kam šel. Rán - pro vodu, Thór - na hru, Loki - na dřevo, Odin - na loď, Frig - pro jídlo, Haimdal - když jste šly např. připravovat hru.

Hrály jsme různé hry tématické i netématické. Naše bodování nebylo klasické, místo aby přibývalo, tak ubývalo. Každá družina měla na látce nakreslenou vesnici a ta jednou za čas chytla a kus shořel. To se tam objevila Ohnivá saň, kterou jsme na závěru spálily.

Na závěru jsme plnily různé úkoly a za ně dostávaly "tlapičky", posledním úkolem bylo spálit Ohnivou saň. Každá družina k tomu použila vor, který jsme si den předem vyrobily. Saň jsme všichni úspěšně spálili.

V bodování vyhráli Piktové, kteří měli také nejvíc "tlapiček" (ty se objevovaly už během tábora při určitých příležitostech). Druhý byly Vlaštovky a 3. Amazonky, kterým shořel největší kus vesnice.

Žvyžla

Gibra

Na letním táboře jsem tentokrát strávila jenom třetinu (však já si to příští rok vynahradím, uvidíte!). A ta třetina vypadala asi tak následovně: naše skupina dorazila do tábora zhruba ve čtyři hodiny (a zabloudili jsme jen jednou - kvůli špatnému značení cesty v lese!).

Na lávce jsme vyfasovaly mince na hru - o tom si v dalších zápisech přečtete až až. Ze začátku bylo ještě celkem dost práce, i když většinu vzorně zvládla přípravná četa. Takže na nás zbyly menší, ale neméně podstatné práce (musím naši četu neskromně pochválit - ten Kruh se nám fakt povedl!).

Co k programu tábora: na začátku samozřejmě (!) nesměl chybět zahajovací táborák. Každý den se hrály hry, ať už k tématu nebo ne. Většinou běhací - mně osobně se nejvíc líbila druhá část jedné hry, kde jsme prostě hrály šachy (no, my neběhači jsme si to užívali :D )!

Taky se musím zmínit o vodočárkách, které nově ukazovaly, jestli je vody akorát, málo, nebo hodně (ke konci tábora prý bylo hóóódně!)

Nemůžu opomenout ani sportovní den, kdy už bylo takové vedro, že se nedalo dělat nic jiného, než plavat - a tak se plavalo! - ve dvojicích a na čas. Krom toho, v podstatě celou dobu, co jsem na táboře byla, bylo teplo, a tak odpoledne většinou bývalo volno kvůli vedru... :).

Než jsem odjela, stihl se ještě Koroboroš, a až těsně po mém odjezdu byl Veselý táborák, který se, jak jsem si přečetla v dopise(ch), dost povedl!

Toť ode mně protentokrát vše!

Gibra

Lanny

Crrr!

Budík!

Vstávat a šup na nádraží. Je skoro osm hodin a my jdeme k vlaku. Nastupujeme a hurá do Kardašovy Řečice.

Z Kardašovy Řečice půjdeme pár km k nám do tábora. Když přijdeme k lávce, vedoucí všechny starší, co nebyli na přípravný četě, zastaví a řeknou nám, že pokaždé, než vejdeme do tábora, musíme vykřiknout jméno nějakého boha (v tomto případě Heimdal)

Protože všech těch her, co jsme na táboře hrály, bylo moc, řeknu jen to, že byly úžasný. Hráli jsme taky naši celoroční hru = Vikingy.

Na táboře jsme měli super bodování. Byly to namalovaný vesnice (každá družina měla svoji) a ty nám vedoucí zapalovaly, a my je hasily vodou získanou za hry.

A jednoho večera nás vedly se zavázanýma očima ke stromu, odkud jsme se osvobodily a našly papírky, kde bylo napsáno, že jsme pokřtěné.

Několik dní potom pršelo, pak byl Veselý táborák a nakonec Závěrečný táborák a na něm dostaly Magnetky s Ďalkou Velkou úmluvu věrnosti...

A pak bylo bourání. Zbouraly jsme skoro všechno, až na stožár a ještě něco. To zbourali ostatní, co zůstali na Znouzi...

(a přece se mi to vešlo :) )

Lanny

Ivča

Letošní letní tábor byl na téma "Vikingové".

Každý z nás měl svůj penízek, který si bral vždy, když odcházel z tábora. Při odchodu také musel zakřičet "ve jménu..." a jméno boha, podle toho, kam šel.

Na hru byl Thór, pro vodu Rán, na loď Ódin, pro jídlo Frigg, na dřevo byl Loki a Haimdal byl na všechno ostatní. Např. když jsi šel hru připravovat.

Hráli jsme hry tématické a netématické. Za tématické hry dostala každá družina 1, 2, nebo 3 vodičky. Ty jsme používaly na hašení vesnic, které nám zapalovala Ohnivá saň.

Ohnivou saň jsme spálily o závěru po splnění různých úkolů, za které jsme dostávaly "tlapičky". Saň jsme nakonec všachny spálily pomocí svíčky a voru.

V bodování vyhráli Piktové, 2. byly Vlaštovky a 3. Amazonky.

Ivča

 
© by Béra a webslave Nóblhóch