Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Velikonoční Puťák 2007

Velikonoční Puťák 2007 - hrady táborské

Na letošním puťáku jsme poznávaly hrady v okolí Haciendy. Na každém hradu se dělalo klání rytířů. Byly to různé úkoly s tyčí, hlavní souboj byl nejdůležitější ve kterém se bojovalo rytíř proti rytíři. Přespávaly jsme v Haciendě, protože byla v noci zima. Jely jsme ve středu zase na 2 půlky.
Ve čtvrtek jsme vyrazily na Choustník, kde se konal 1. souboj. Nemohl se konat přímo na hradě, protože byl zavřený. Disciplíny byly: hod tyčí do dálky, toč, vrh do kruhu. Hlavní souboj vyhrál rytíř z hradu Xarsone. Cestu zpět jsme si zkrátily přes pole, abychom stihly autobus.
V pátek jsme se vydaly na Borotín. Na Borotíně se konal další souboj. Muselo se zaplatit zápisné 20 grošů. Souboj vyhál Xyrsone.
Další sen jsme se vydaly do Příbětic. Zápisné do turnaje bylo libovolné. Souboj vyhrál zase rytíř z Xarsonu. Zpáteční cestou jsme šly údolím podél Lužnice do Tábora. V Táboře jsem šla s Bérou a Dumbem nakoupit jídlo, abychom měly co jíst. Ostatní se šly podívat po městě.
V neděli se dělaly různé práce okolo Haciendy. Hrála se hra na 2 půlky. Kradly jsme zprávu o čtyřech částech různé barvy a uvázat na tyč. Bojovaly jsme mezi sebou a ten kdo vyhrál vzal tomu druhému jednu část zprávy.
V pondělí se jezdilo na lodi a dělaly různé jiné věci. Zabalily jsme si , uklidily Haciendu a vydaly se na vlak a zpět do Prahy…
na puťáku byly: Béra, Fíja, Dumbo, Harley, Žvyžla, Červajs, Marka, Čikala, Ďalka, Craab
Žvyžla

 
© by Béra a webslave Nóblhóch