Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Úštěk - říjen 2005

Úštěk 15.-16.10.2005

áo e ay a y e a a (Ráno jsme vstaly a šly jsme na sraz (ilustrační věta))
Když jsme totiž seděly na nádraží na a čekaly na další vlak, rozdělily jsme se do dvojic a jedna z té dvojice mohla říkat jenom samohlásky. A diktovala té druhé:

úí a ae
ioěie
iooie
ouie a ae
eie
aa aayoo áaí
ěí aí áaí
eá ía
(řešení se dozvíte na konci)

Nakonec jsme dorazili do ubytovny, kde byl takovej velkej obraz s domama ve stráni, co měly divný schody se zábradlím. A potom jsme se vydali na "celodenní" výlet na Helfenburk (veverky šly jinudy, tak nevim, co dělaly) - i s přespáním (a Curly tvrdila, že ve dne neusne, ale všichni už ví, že to není pravda) a obědem. Cestou jsme měli "uáa e áaí uů." A taky jsme jedli zbytky kukuřice z pole s výhledem na Helfenburk a řešili jsme, jestli by se tam z tý vyhlídky dalo dostat žebříkem.

Večeřeli jsme venku před ubytovnou, protože venku bylo hezky, veverky měly balící hru (cílem je co nejrychleji se sbalit a stát oblečená u dveří), pak jsme hráli Vikingy. A říkaly se suroviny ze hry (ao, áa, ůe, u/áe ....) V neděli jsme cestou na nádraží šli na Ronov (zřícenina na kopci s nádhernym výhledem (rozhledem) - bylo sice trochu zataženo, ale zato ty mraky byly zelený :-) tam jsme si lehli a koukali na mraky, z čehož vznikly skvělý fotky jak ležíme a koukáme na mraky. Potom jsme šli na nádraží, kde Curly vymyslela nový styl nošení šály- Bodláci podzim-zima '05, a jeli domů.

Řešení:
Ústí nad Labem
Litoměřice
Libochovice
Roudnice nad Labem
Teplice
Praha Masarykovo Nádraží
Děčín Hlavní Nádraží
Česká Lípa

"uvázat šest záhladních uzlů"

maso, sláma, kůže, šutr/ kámen....

Marka

 
© by Béra a webslave Nóblhóch