Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Mimoň 1.-2.4.2006

Mimoň 1.-2.4.2006

Vyjeli jsme v pátek autobusem a do Mimoně jsme dojeli až za tmy. Byli jsme ubytováni v prostorách školní družiny s výhledem na zříceninu, na kterou jsme dalšího dne šli.

Ráno jsme posnídali a shlédli trasu výletu a vyšli jsme. Měli jsme obejít asi tři zříceniny, ale dostali jsme se jen na jednu, protože jsme pak sešli do uranového nevímčeho a odtamtud nás vykázali po tom, co nám ukázali cestu. Zamířili jsme na další zříceninu, ale začalo bouřit a tak jsme se obrátili a šli rovnou do družiny.

Tam jsme hráli hru s bavlnkou ("napsali" jsme bavlnkou na papír dvě slova o deseti písmenech, rozstříhali jsme je a ostatní družiny z nich musely složit co nejvíce dalších slov a vyhrál ten, kdo měl největší součet písmen z těch vymyšlených slov.) Pak se měla (na družiny) zavázat stužka na deset uzlů a dát ji dalšímu z družiny, ten ji rozvázal a totéž i s jeho stužkou, a měli jsme to udělat pětkrát.

Večer jsme hráli vlakovou (úplně novou) verzi Vikingů, kterou jsme bohužel nemohli hrát ve vlaku.

V neděli jsme šli po okolí Mimoně a četli jsme si o dějinách a rozdělení okolních vesnic, po kterých zbyly už jen vzpomínky.

Ahoj Červajs

 
© by Béra a webslave Nóblhóch