Bodláci - Archiv

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Archiv Celoroční hra 2006/2007

Oddílová hra pro rok 2006/2007 - Hrady a rytíři

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhlednáhled náhled

Přesunuli jsme se do středověku, do doby hradů, tvrzí a rytířských soubojů.
Máme dva královské hrady se jmény "Bagdemona" a "Stormwatch". Tato království mají na svém území několik zchudlých a zpustlých tvrzí. Nyní se do nich ale vrací rytíři, aby jim navrátili život a slávu.
Každý rytíř se svým hradem dostane jeho erb a nový název rodu. Spolu s ním se do hradu stěhují i jeho příbuzní, kterým musí zajistit život podle jejich přání (a že dovede být příbuzenstvo velmi náročné se hned v prvních dnech hry přesvědčila většina rytířů: otec z Xarsonu si přál novou psí smečku, matka z Miraku květiny a návštěvu kněze a rodičům Nueteru a Sorerosu musely být vystrojeny hostiny). Hrady musí plnit přání svých králů a platit daně.
Hlavním úkolem rytíře je ale opravit hrad a zajistit mu prosperitu. Prvním opraveným hradem se stal Soreros. Ale zdálo se, že o tom rozhodla jenom vzdálenost hradů od hradu královského - rytíř z Xarsonu musí totiž cestovat až "z konce světa" :-).
V Haciendě byly obsazeny další tři hrady a některým se podezřele daří - nějak jsme za ty dva roky zapomněli, jak Craab neuvěřitelně obchoduje, z čehož těží její hrad Fasquelle. Narozdíl od jiných, kteří prodávají mléko nebo dobytek s velkou ztrátou...

Dalším úkolem pro rytíře z prosperujících hradů bude zajistit si svojí družinu. To ovšem neni nijak levná záležitost - jako první to zjistili na Miraku (Gibra). Musí holt vydělávat - což s matkou, jakou tam mají jde těžko. Takže nějakou dobu budeme po plánu nahánět zbrojnoše a bratry, aby vstoupili do našich služeb.


A i když už hra skončila, je dobře si připomenout, co a jak bylo a jak to dopadlo. Vzpomeňte si na to, jak se o Velikonocích pořádaly na hradech turnaje, jak Xarsone jako jediný hrad opravdu stál, jak vlají zástavy ve stráni nad sklípkem a že doma máte na památku vlastní meč.
O tom, jak probíhala hra na táboře si přečtěte v Táborovém zpravodaji. Zde ale musíme zmínit, že Nueter shrábnul všechno bohatsví, co se dalo, že rytíř Fasquelle nakonec uhnal královskou dceru a hrad Bengib dohnal červené hrady a skoro je předehnal.

Komentář k obrázkům: nahoře jsou erby jednotlivých hradů (budou doplňovány s přibývajícícmi hrady), dole potom fotky ze hry.

náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled náhled
 
© by Béra a webslave Nóblhóch