Bodláci - Archiv

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Archiv Celoroční hra 2007/2008

Oddílová hra pro rok 2007/2008 - Divoký západ, kovbojové aneb jak se chovají krávy

Vítejte na Západě. V zemi neomezených možností, nekonečných plání, neprostupných lesů, hlubokých jezer a řek, nelítostných desperátů, hrdých indiánů a dalekých věčně modrých hor.

Každý, kdo chce na Západě chovat krávy a hnát stáda musí mít vlastní ranč. Naše ranče jsou v okolí "města" Colorado Springs (pracovní název). "Město" Colorado Springs zatím není nijak veliké, vlastně je to zatím jenom obchod a nic jinýho - teda až ná těch pár rančů. A kolem města to taky neni moc slavný - samý neobjevený území.
Který z rančerů se proslaví jako největší objevitel v okolí Colorado Springs? To je první cíl naší hry: vydělávat na svém ranči peníze (prodejem krav a obilí) a objevovat okolní krajinu. Objevování ale něco stojí a když se člověk vypraví někam do neznáma, potřebuje s sebou nějaké ty věci - jídlo, zbraně, nářadí, které se dají koupit v obchodě. Je tedy třeba s vydělanými penězi obezřetně nakládat a rozhodně se nenechat přepadnout desperáty nebo se nenechat okrást v obchodě...


O tom, jak se hra hrála a jak dopadla Vám asi nejlíp řeknou sami rančeři. Někteří hodně objevovali, založili vlastní město a dobře se jim daří. Jiní hrabali, hrabali a hrabali a měli spoustu peněz a věcí, ale neměli vlastní město (takže se po nich nebude za 200 let nic jmenovat). No a někteří propadli hazardu a v saloonu prohráli koně, sedlo, pušku a skoro i kalhoty.

náhled náhled náhled
 
© by Béra a webslave Nóblhóch