Bodláci - Archiv

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Archiv tabor 2017

Tábor 2017

Tábor je úspěšně za námi. Všichni se domů vrátili zdrávi, špinaví, trochu mokří, ale hlavně nadšení - a to nás těší nejvíc. Oddílová rada se shodla, že letošní tábor byl za poslední léta jeden z nejlepších a patří za to všem velký dík. Těšíme se v září naviděnou!


obr31

Poslední týden vždycky uteče hrozně rychle. Ale nakonec holky prošly celou Austrálii a od svých nových aborginských známých získaly všechny části lodi, na které mohly odplout domů.
Během srpna jsme už také hojně využívali nové oddílové deky - to bylo fakt dobrý.
Všichni hezky hlídali na nočních hlídkách, pomáhali v kuchyni a hlavně stihli ještě hrát spoustu her - některé společně, jiné po družinách. Veverky se učily pracovat s buzolou, Ještěrky poznávaly kytky.


obr17

obr18

obr19

obr20

obr21

obr23

obr24

obr25

obr26

obr27

obr28

obr29

obr30

Dnes (7.8.) proběhly u Aborginců křtiny a domů se tak nevrátí Laura, Míša, Isi, Ema a Tonička, ale Lafi, Zapata, Rory, Yašli a Lealin.


obr16

Po deštivém týdnu nastal týden horký. Ale nám to nevadí, v Austrálii je přece taky horko. A také to byl týden táborakový - v první sobotu byl Veselý táborák, kde se hrály tři scénky - dvě o indiánech a jedna loutková o spadlé hvezdičce, druhou sobotu táborák Slibový, kde se skládalo pět Úmluv věrnosti a předávaly se šátky a odznaky za splnění dalších zkoušek.
V úterý, kdy byla přesně polovina tábora, jsme vyrazili na výlet do Červené Lhoty. Viděli jsme novou prohlídku a pak jsme si udělal v zámeckém parku piknik a protože bylo vééliké horko, odpoledne jsme se koupali v potoce.


obr22

Ve středu jsme soutěžili v australské verzi Dřevěné ženy - slalom mezi ježurami, běh s vejcem Emu, hon na antilopu, útěk před tasmánským čertem, kopání yamů a tak podobně.
V táborové hře se holky seznamují s aboriginským folklórem.
A protože holky letos nosí spoustu dřeva, nemusí se na něj každý den a máme tak spoustu času na lukostřelbu, lasování a veslování. Takže se holky naučí spoustu nových věcí.
Uvidíme, co stihneme během posledního týdne, snad nám bude přát počasí.


obr9


obr10


obr11


obr12


obr13


obr14


obr15


Zdravíme všechny po prvním týdnu tábora. Stavbu tábora jsme stihli dobře, v neděli byl moc příjemný Zahajovací táborák. V pondělí začalo pršet a déšť nás provázel víceméně do čtvrtka. Ale pršelo méně a méně a naučili jsme se s deštěm vycházet. Moc mokří jsme nebyli a v noci se krásně spalo. O to víc si teď vážíme sluníčka, které dneska vylezlo.
Táborová hra se letos odehrává v Austrálii. Při svojí jarní objevitelské plavbě holky ztroskotaly na ostrově (až tady zjistily, že se jedná o Austrálii) a teď ho objevují a seznamují se s domorodci. Máme se dobře a všechny pozdravujeme!


obr1


obr2


obr3


obr4


obr5


obr6


obr7


obr8


 
© by Béra a webslave Nóblhóch