Táborový zpravodaj z týdne od 7.-13.08.2006

7.8.2006 pondělí
17. den tábora

Posíláme lehce rozvodněné fotky. Prší už pátý den, ale my jsme zatím relativně v suchu. Včera večer jsme Haciendu přestavěli na fotokomoru a dělali pokusy s fotopapírem. Dneska to zkusíme znovu.

potůček  úplně suchá louka

že by vodní lyžování?  vodní svačina


8.8.2006 úterý
18. den tábora

Dneska to bude trochu komplikovanější. Fotky i povídání patří vlastně ještě k pondělku:
Dnešní program byl opět deštivý.Dopoledne se šifrovalo,odpoledne jsme hráli úkolovou hru po družinách.Pro vodu jsme byli poprvé za tábor nuceni jet přes polomy,což vyžaduje účast tří silných jedinců.Taky jsme měřili čas klacíku plovoucího od Zadní lávky k Vodočárkám.Voda na Vodočárkách klesla od rána o tři čárky - pro neznalce asi 10cm - takže snad čeká vedoucí klidnější spaní.
Úterý už můžu popsat sám, páč jsem byl na bleskové inspekci a můžu říct, že vůbec nepršelo, odpoledne dokonce i vylezlo sluníčko, tak snad to vydrží.

Bodláčí smysl po ironii, tejden prší a oni jezdí pro vodu  krmení žraloka přesně ve čtyři

zadumaný výraz  vypadá to jako zapomenutá lahev od okurek, ale je to dešťoměr


9.8.2006 středa
19. den tábora

Tak středa nám nějak vypadla, fotky jsem nedostal zprávu co se dělo možná jo, možná ne, to znamená, že jsem to buď nikdy nevěděl nebo jsem to zapomněl. Středa bude tedy zcela záhadný nezmapovaný den.


10.8.2006 čtvrtek
20. den tábora

Čtvrtek už tak neznámý není, protože zprávu jsem obdržel. Fotky ovšem nikoli, protože Béra neměla moc času, ve čtvrtek se totiž dohrávala celotáborová hra. Snad se holkám líbila. Také se sundavaly týpka, protože po dvou dnech bez deště byly plachty docela suché a počasí se tak úplně nevěřilo.


11.8.2006 pátek
21. den tábora

Dneska už mám fotky slíbené, tak až dorazí, tak je přidám. Už se začalo bourat, jinak počasí holky podcenily, protože neprší, svítí sluníčko a dokonce není vedro, což je vzácná shoda.
Teď přijde důležitá informace o příjezdu. Je důležité se nenechat zmást původními oficiálními údaji o příjezdu - ten se trochu změnil.
Děti mimo dokončující čety přijedou v sobotu v 16:39 na Hlavní nádraží. Jejich kufry budou k vyzvednutí také v sobotu v Cukrovarnické 19 od 17 do 19 hodin.
Dokončující četa (ve složení Čikala, Červajs, Craab, Harley, Marka, Žvyžla) přijede v neděli ve 14:39 na Hlavní nádraží a jejich kufry budou někdy v neděli večer na Suchdole.

tohle je nějaká zatoulaná ještě z deštivého období  sušárna

nové dopravní prostředky  rozebírání, v pozadí kostra týpka

to je ale divná kůra  podle zásob to vypadá, že budou mít Bodláci dneska smažené sušenky a jako moučník mouku


12.8.2006 sobota
příjezd domů

Všechno se stihlo zbourat už včera a dneska se jenom doklízelo a balilo. Holky už jsou na cestě a těší se domů.
Výhledově zdravíme všechny navrácené Bodláky a zpravodaj ukončíme někdy zítra večer až bude doma i dokončovací četa.


13.8.2006 neděle
dokončovací četa

Ještě v sobotu večer stihla dokončovací četa navštívit jistou kulturní akci, na které se všem moc líbilo. Naštěstí nepršelo, i když se k tomu schylovalo. V neděli se stihla zbourat latrýna a stožár a největší problém byl, že jsem si roztrhnul kalhoty. Všechno se uklidilo a odjezd byl poklidný. Hacienda na nás čeká. Doufáme, že se na táboře všem líbilo. Děkujeme za příznivé ohlasy na zpravodaj a všeobecnou podporu Bodláků. S prvním září pro nás začíná nový rok.
Nóblhóch a Béra
P.S. - po tom jak dopadla anketa z letošního zpravodaje jsme se rozhodli pořídit odpovídající varování - viz poslední fotka

hafík, co ho vůbec nezajímá, že ho někdo fotí  Znouzectnost v modrém

Znouzectnost v červeném  kostry týpek

dokončovací četa těsně před odjezdem  sobotní večeře aneb taková znouzectnost 1

sobotní večeře aneb taková znouzectnost 2  pozor, žralok v potoce


 
© by webslave Nóblhóch