Táborový zpravodaj z týdne od 31.-06.08.2006

31.7.2006 pondělí
10. den tábora

Probudili jsme se do deštivého rána,ale po dešti už v deset nebylo ani památky.Ale lehce se ochladilo.V odpoledním programu všichni vyráběli štíty - Veverky na krásu (vyhrála Škarrp) a starší k boji. V druhé části hry hledali štíty ostatních družin a snažili se je zasáhnout (pořadí:Amazonky,Piktové,Vlaštovky). Teď se družiny vrhly na nacvičování na Veselý táborák - a překvapivě se zatím daří udržet v tajnosti,co která družina hraje. Ještě přidám včerejší Curlyino povzdechnutí nad Harleyinou hlídkou: "Harley, co budeš dělat, až ti na hlídce vyhasnou baterky?"

tečkaté rozmazané cosi se světlým flekem uprostřed  štíty

asi taky štíty  nebo možná Bodláci servírují na stříbře


1.8.2006 úterý
11. den tábora

Dneska dopoledne se stihla tématická hra. Bohužel pak začalo pršet a prší s přestávkama doteď. Holky nacvičovaly na veselej táborák v týpkách - jsou z toho fotky, takže můžete hádat, co se bude hrát. Taky máme jednu fotku, kde Ellie zdraví mámu, všechny sourozence a slečnu chovatelku :-)

nacvičování  náš psík dneska vydržel 26 vteřin stát v klidu, tak jsme ho hned vyfotili

tady někde jsem ten špendlík ztratila  tak tohle bude Dobytí severního pólu


2.8.2006 středa
12. den tábora

Dopoledne jsme hráli Žvyžlinu zeměpisnou hru, kde se řadili k sobě příslušné vlajky, státy a města. Vyhráli Čikala, Červajs a Marka. Odpoledne starší hasili vesnici zapálenou ohnivou saní - měli si vyrobit nádobu a v ní přenést co nejvíc vody. Nejlepší nádobu vyrobili Piktové, pak Vlaštovky. Amazončí nádoba bohužel nebyla moc nádoba. Amazonky ale zazářily při Veselém táboráku.Hrály detektivku a byla vážně skvělá. Piktové hráli Alenku v říši divů, Vlaštovky Harry Pottera.

nádoba 1  nádoba 2

ležící nespící  táborák


3.8.2006 čtvrtek
13. den tábora

Počasí si evidentně vybírá to, co zanedbalo v první půlce tábora. Prší a prší. Jinak dneska moc zpráv nemám a fotek taky ne, dám sem jenom jednu z včerejších přebytků - sice na ní není nic vidět, ale za to je rozmazaná. Všivše.

technická kvalita nic moc, ale kompozice slušná


4.8.2006 pátek
14. den tábora

Dneska tak nějak zase pršelo, vyráběly se různé věci - třeba vějíře a tak, voda zatím nestoupá a všichni jsou v pořádku. Všivše

kytičky  vějíře


5.8.2006 sobota
15. den tábora

A máme za sebou další deštivý den.My ale nepropadáme beznaději a statečně vzdorujeme.Dopoledne i odpoledne jsme stihli plánovaný program-i když lehce upravený.Navečer jsme opravili (s velkými akrobatickými výkony) další utrženou chlopeň-takže už máme zase všechno v suchu.A když se nám podaří zítra podaří zahrát bez zaškobrtnutí,tak třeba přestane pršet. A navíc se dneska objevily další potíže s hlídkou:
"Musíš předat hořící oheň."
"Né, já vám předám uhlíky v pytlíčku."
No, kdyby se všechny potíže daly řešit takto snadno :-)

deštivá procházka  týpka v dešti

práce v dešti  deštivé posezení


6.8.2006 neděle
16. den tábora

Dneska se odehrála asi nejmenší změna z celého tábora, pro změnu prší. Fotky žádné nejsou a je to asi jedno páč to píšu pozdě a budu sem rovnou dávat pondělí, což znamená novej tejden a novou stránku.


 
© by webslave Nóblhóch