Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Hacienda - leden 2006

Hacienda - leden 2006

Bruslení- Prašivej
Bylo spoustu sněhu a ledu. Pár lidí si přivezlo brusle(Marka, Žvyžla, Béra, Dumbo, Já) a tak jsme šli v sobotu bruslit na Prašivej. Přinesli jsme si s sebou koště a konvici. I ti co neměli brusle, šli taky. Hráli jsme curling, bruslili po rybníce a zkoumali zamrzlý stopičky v ledu.

Piškvorky a dáma
Nejenom že jsme bruslili, ale taky jsme hráli piškvorky ve sněhu. Do sněhu se vyšlapaly čtverce 10x10 kroků a vzaly se větvičky a dva lidi, který proti sobě hráli dávali větvičky místo křížků větvičky na placato, nebo místo koleček zabodnutý do země. Potom se hrála dáma s polínkama a s náma na dvě poloviny. Pak se vyšlapaly cestičky ve sněhu a hrálo se na babu.

Klouzání
Všichni popadli svoje tašky, igelitky a igeliťáčky a vydali se směrem k Zmijostráni. Vyklouzali jsme si dráhu a klouzali jsme se. Ellinka šla s náma a zachraňovala zabořený ve sněhu. Pak jsme šli do Haciendy.

Bruslení
V neděli dopoledne jsme si vzali brusle. boty a konvici a šlo se na Stránskej. Pěknej led byl před bránou a tak tam nebruslaři hráli Curling. Bruslaři jeli dál na Stránskej. Až na klády, občasný boule a větve byl led dobrej. Potom jsme dobruslili zpátky a šli balit.

Čikala

 
© by Béra a webslave Nóblhóch