Bodláci - Kronika

Novinky Oddíl Oddíl živě Plácostroj Kontakty Mapa webu

Bodláci Oddíl živě Kronika Hacienda - listopad 2005

Hacienda 18.-20.11.2005

V pátek jsme se srazili (od slova "sraz") dost brzo: až jsme to s Magnetkou málem nestihly ze školy. Taluta s Lany (víc veverek tam nebylo) měly hru: každá před sebou na verandě rozložila pexeso. My jsme byly rozdělený na dvě skupiny. Každá skupina hrála pexeso proti "svojí" veverce a když našla dvojici, šla na místo určený obrázkem, kde našla schovanou část zprávy. Když už měla skupinka celou zprávu, musela ji vyluštit z morseovky a zařídit se podle pokynů... udělat malýho sněhuláka aby měl každou část těla ze sněhu z jiný louky. Na rychlost vyhrála ta druhá skupina než co jsem v ní byla já, ale nevím přesně kdo to byl.

Pak jsme se rozdělili do dvojic (Čikala + Gejt, Curly + Žvyžla, Červajs + Magnet, Marka + Ivča), vzali jsme si každej 3 špejle, čajovou svíčku a špulku nitě a z toho jsme měli udělat svícny, bez použití stromů a sněhu na podepření. Zapálit jsme je ale mohly jít až v šest. Úkolem bylo mít co nejvyšší, nejhezčí a nejrychleji zapálenej svícen. Na rychlost i krásu vyhrály Čikala s Gejt, ale nejvyšší svícen měly Červajs s Magnet.

Mezitím Fíja s Lany a Talutou udělaly do košů krásný aranžmá ze suchejch kytek a větviček.

Další hra spočívala v co nejrychlejším přeběhnutí části louky - ale to bylo ztížený tím, že z družiny mohl mít otevřený oči jenom jeden člověk a ten navigoval ostatní, kdo šli poslepu, nebo že země se mohli dotýkat jen dva lidi a podobně.

Tak uběhl víkend, šli jsme na nádraží a jely zpátky do Prahy.

Marka

 
© by Béra a webslave Nóblhóch