Sraz byl v 7 hodin ráno. Účast si náhodou pamatuju - není totiž moc co si pamatovat - abyste měli představu, ze starších jel jeden Pikt (a kdo to asi byl :-), jedna Vlaštovka a jedna Amazonka. Takže o vyrovnanosti sil není sporu, trochu do ní akorát zasáhlo snad až nezvykle velké množství Veverek.
Na nádraží jsme přijeli kolem poledne, cestou jsme se naobědvali a do kláštera, kde jsme měli večeřet a spát, jsme dorazili až k večeru.
Klášter by zapůsobil na každého - pokud nejste zvyklí bydlet za ozdobně vyžezávanými dveřmi s klikou, jakou byste našli v nějaké (možná méně reprezentativní) části zámku, s obrazárnou místo chodeb. Taky už jsem dlouho nevečeřela na bílým ubruse...
Večer veverky hrály a my (to se asi nedá označit za starší družiny) jsme se vydali za kulturou.
V neděli jsme šli na okružní výlet - autobusem jsme dojeli do Hojné Vody a odtud okruhem přes Kraví a Liščí Horu zase zpátky. Na jedné z nich je rozhledna (taková konstrukce z kovových trubek, které díky silnému větru fungují jako něco na způsob zvonkohry) na kterou jsme nešli. Cestou jsme se s Červajs hádaly o mlze a mám pocit, že jsme přinášeli šátek z lesa na co nejmenší počet kroků (hra).
V Hojné Vodě jsme si prohlédli barokní kostel a byl čas jít zpět - Veverky šly pěšky a my jsme počkali na autobus, protože večer jsme ještě museli stihnout natřít lavičky v zahradě kláštera. Umělecky. Na hnědo. Ještě mám kapku barvy na botě.
Další a poslední den byl na programu výlet na Cuknštejn, spojený s cestou domů. Nebo cesta domů spojená s výletem, teď nevim. Cuknštejn je gotická tvrz, vypadající jako Červená Lhota předtím, než ji v renesanci přestavěli. Dostali jsme tam modely na sestavení (dělaly se na táboře, což jsme ale tehdy nemohli vědět.)
Marka