Táborový zpravodaj z týdne od 06.08.-11.08.2007

6.8.2007 pondělí
15. den tábora

Tak načínám poslední táborový týden. Máme se stále dobře, přečkali jsme zimy a vrátilo se k nám horko. Ale ono to u nás ve "sluji" neni tak horké :-)
V dopoledním programu družiny dobývali točité schodiště - což spočívalo v různých soubojích jednoruč. Protože když stojíte na točitém schodišti můžete bojovat jenom jednou rukou. Druhý program byl kytkopisný - tedy Červajs.
Odpoledne družiny vstoupily do dlouho očekávanéh kurníku - honili slepici, stopovali kohouta a nakonec museli donest co nejvíc nerozbitých vajec do tábora.
No a večer jsme to zalomili- vyhlásili jsme spací program, abysme načerpali síly na závěr a koroborí.


DŮLEŽITÉ INFORMACE: Vracíme se v sobotu ve 20:40 na Hlavní nádraží. Kufry budou k vyzvednutí také v sobotu a to mezi 17 a 19 hodinou v Cukrovarnické 19. Protože je Ořechovka rozkopaná, bude auto parkovat v ulici Západní. Když u něj nikdo nebude, zvoňte v Cukrovarnické 19. Pokud by byl nějaký problém s vyzvednutím kufrů v sobotu, napište prosím na táborový email a pokusíme se to nějak vyřešit.


7.8.2007 úterý
16. den tábora - turnaj

Vrcholem turnajového dne byl turnaj - překvapení. Ze kterého jsou také dnešní fotky. Rytíři se rozdělili do družstev a pod zástavou jednoho z nich soutěžili. Jak samtný turnaj probíhal si domyslíte z připojených obrázků.
Po pořádném turnaji musí následovat bál - ten byl v pátém programu. Bohužel světelné podmínky nedovolily obrazově zdokumentovat taneční soutěž, která nám nahradila bál. Takže si musíte nechat zatančit v Praze.
Jinak v průběhu každé volné chvilky se dohrávají Hrady - už nám moc času nezbývá. Ale už se někam dostáváme. Nueter (Ďalka) je stále bezkonkurenčně nejbohatší, ale v posledním úkolu jí zatím předběhli Rechta (Marka) a Soreros (Čikala).


Xarsone vs. Lilion předvádění nejnovějšího modelu brnění Fasquelle a jeho kůň Bengib v útoku


8.8.2007 středa
17. den tábora

Dopoledne jsme hráli jednu šifrohru a jednu lístečkohru v lese. Bohužel, pořadí zpravodajské sekci uniklo...
Tématická hra dohání zpoždění, takže jede na všech frontách - ve studni s rumpálem a na nádvoří. Studnu získaly Amazonky, Nádvoří Piktové a Vlaštovky.
Fotky dneska máme z posledního táborového nástupu. Upozornění: Škarrp zdraví Táborový zpravodaj :-)


Amazonky Vlaštovky Piktové vedení (tedy jeho část)


9.8.2007 čtvrtek
18. den tábora - Závěr hry - dobývání hradu

Ještě připojujeme aktuální zpravodajství. V době zápisu středy se už hraje závěr hry. A protože nevíme, jak budeme zítra při bourání fungovat, píšu to radši teď.
Je 17 stanovišť k dobytí hradu, tak jak byly během tábora tématické hry. Která družina projde první a ukradne meč pána hradu z pokladnice, vyhrává. (Ale to oni ještě nevědí, to se doví až někdy odpoledne). V poledne mají Amazonky velký náskok před ostatními družinami.
Závěr nakonec vyhrály Amazonky s obrovským náskokem. Piktům se to moc nepovedlo, úplně to projeli. Zato ale vyhráli katapult, kde se nevedlo Amazonkám. Vlaštovky byly druhé a druhé. Takže dohromady to máme naprosto vyrovnaný :-)
Závěrečný Táborák nám překazila bouřka a déšť, takže jsme se stěhovali nejdřív od Kruhu do Budoáru, z Budoáru do Haciendy a ještě děti se spanim do Haciendy. Ale aspoň to nebyl nudný večer a máme sundaný skoro všechny stany suchý.
Fotka první je nezávěrová, ale o to veselejší. Ostatní jsou závěrové.


Craab s Talutou perou Sklepy Dveře Nádvoří


10.8.2007 pátek
1. den bourání

Prší, prší jen se leje. Všechno mokrý a tak vůbec. Ve čtvrtek jsme sundali co se dalo, takže máme na verandě děsnej chaos, protože do toho tam jsou zabalený všechny věci z Doupěte (vedení) a rádkyň. A ještě děti taky spaly v Haciendě, takže se nám opět potvrdilo, že je Hacienda nafukovací.
Teď už se jenom uklízí a bourá. Ještě nás čeká Koroborí a večer závěrečné Koroboroš (jestli nám ho tedy počasí dovolí venku).
Jo a abych nezapomněla. Děti s předhání, kdo bude mít co lepšího k jídlu, až přijedou domu.
Všivše.

Bodlák - popelka Čikala v kuchyni


11.8.2007 sobota
2. den bourání

Protože jsme v pátek poctivě pracovali, tak nám toho na sobotu moc nezůstalo a hlavně jsme uklízeli. A až na jeden rozlomený zub jsme zvládli bourání bez chyby. A ani jsme výrazně nezmokli.

Bodlák jde z tábora Mimozemšťani? Škarrp letos naposledy zdraví Zpravodaj Oddílová Rada, co teď bude tři dny spát


Táborový Zpravodaj 2007 končí. Doufáme, že se Vám líbil - i zpravodaj i tábor a za rok se těšíme nashledanou.


 
© by webslave Nóblhóch