Táborový zpravodaj z týdne od 23.-29.07.2007

23.7.2007 pondělí
1. den tábora

Dnešní den je nazván jako první, protože se jedná o první skutečný den na táboře - tedy myšleno s řádným programem. Dopoledne jsme hráli hry v lese - které obě vyhráli Piktové.
Odpoledne jsme konečně začali dobývat hrad. Prvním úkolem bylo dostat s z vesnice v podhradí. Všichni museli projít kolem všech domů, obývaných například truhlářem Prokop Skříň, alchymisty Zasyčel a Vybouch a zelinářem Holoubkem Verboten. Nejdříve prošli vesnicí Piktové, těsně v závěsu Amazonky a naposled Vlaštovky. Podle pořadí měli potom družiny šanci pálit na hrad ze svých katapultů. Ze všech střel zasáhli jediní Piktové podhradí - a tedy vedou bodování.
Všivše.

Piktové a jejich katapult  Vlaštovky a jejich katapult


24.7.2007 úterý
2. den tábora a příjezd Tače

V dopoledních programech úterního, podmračeného i trochu deštivého dne jsme hráli hry v lese. Her bylo několik a tudíž bylo i několik vítězů, což bych určitě popletla, takže to radši nebudu psát...
Odpolední tématická hra se týkala mýtného na cestách. Při dobývání hradu je nutné se umně vyhnout mýtným strážcům. Hra měla tři kola, každá družina vystřídala všechyn tři posty - strážce, obchodníky i lapky. Konečné pořadí: Vlaštovky, Piktové, Amazonky.
Navečer jsme konečně dosáhli plného počtu - přijela Tače. A s ní zásoba buchet a koblih :-)
Všivše.

Upozornění k návštěvnímu dni: Prosíme návštěvy, aby nevozily žádné sušenky ani bonbony - a to ani v počtu "pro všechny". Nestíháme to jíst, ani to nemáme kde skladovat a pak nám zbývá ostatní jídlo. Pokud nám chcete něco přivézt, tak třeba nějakou buchtu (bez krémů apod.) nebo ovoce nebo zeleninu (trvanlivější, ne melouny). Děkujeme.

Hráša v jídelně  Marka a krupicová kaše (na výsledek se neptejte - ale vařilo nás jí asi 5) Piktové střílí 1 Piktové střílí 2


25.7.2007 středa
3. den tábora - vyhlásili jsme začátek zimy

Na ranním nástupu jsme vyhlásili první zimní den - protože byla děsná kosa (podle teploměru teda asi 17 stupňu - ale pro nás zima). Takže dopoledne se hrály běhací hry. Ono je to vůbec s dopoledními programy na levačku, protože já jsem vždycky tady zpravodaj, takže ztrácím pehled, kdo vyhrál a tak.
Odpoledne byla už klasická tématická hra. Na pořad přišel únik loupežníkům. Přes každého loupežníka se dalo dostat dvěma způsoby - uplacením nebo splněním úkolu. Vyhráli Piktové, kterým se přes loupežníky dostala Tače. Quicka například zkrachovala na hledání synonym - se zoufalými výkřiky "já to vim anglicky" jí vypršel čas. A Čikala pro změnu neudělala úkol loupežníka Červajs - spojit si ruce za zády. Pořadí hry tedy bylo Piktové a Vlaštovky s Amazonkama nastejno.
Večer jsme se učili novou písničku. Jo a taky je v plnym proudu nacičování na Veselý táborák. Ale já Vám nemůžu říct, co Piktové hrajou, protože je to tajný. A Marka by mě za trest nechala protáhnout pod kýlem...
Všivše.

Ďáblovo doupě  pohled na zavřené stany bodování jednotlivců (vyrobeno Fíjou a Hrášou) obrázky k jednotlivý tématickým hrám


26.7.2007 čtvrtek
4. den tábora - den nacvičování


Na čtvrtek připadlo hodně nacvičovacích programů - tedy 2. Proložené jednou hrou Marčinou a jednou hrou tématickou. Tématickou hru podle mých informací vyhráli Amazonky. Museli pronést lesem katapult, který byl pro naší potřebu nahrazen velkým čtvercem z klacků.
Pátý - večerní - program jsme konečně vytyčili naše hrady. Jedná se o paralelní hru, která se hrála během roku. Každý má svůj hrad, na kterém vydělává peníze plní další úkoly a cíle. Musím říct, že okolí tábora je poseté hradními zástavami a vypadá to fakt dobře.
Všivše.
Ještě upozornění k zítřku - nevím, jestli stihneme aktualizovat zpravodaj během návštěvního dne, takže pokud ne, předem se omlouváme.


27.7.2007 pátek
5. den tábora


Tak o chodí, tak to bývá... Že když se něco nenapíše hned, tak se to pod dojmem nových událostí zapomene. Dopoledne jsme připravovali dřevo na Veselý a Slibový táborák. Nehrála se tématická hra, protože měla být ve vodě a to jaksi vzhledem k chladnějšímu počasí úplně nehodilo - takže se odpoledne hrála hra netématická.
Navečer a večer se začalo s přípravam na táborový trh - jak bylo vidět v sobotu o návštěvním dni
Všivše.


28.7.2007 sobota
6. den tábora - návštěvní den

První návštěvou nebyli netradičně Červajsovi, ale Talutovi. A tak měli jedinečnou možnost se ještě na poslední chvíli zapojit do příprav na trh - ubozí zneužití rodičové.
Pak se vlastně celé dopoledne prodávalo a prodávalo a prodávalo. Největší úspěch mělo rozhodně občerstvení Ďalky a Taluty, kde se podávaly maliny a ostružiny s cukrem, kopřivový čaj a pekly se placky. O stánek vedle byli Čikala, Marka a Harley se svými lektvary a jinými podobnými potřebnostmi včetně křišťálové koule. Červajs a Žvyžla sklízeli úspěch s náramky a amulety proti zlým snům. Menší děti obsadily druhou stranu tábora. Craab se Škarrp vyráběli šperky z drátů a učili lasovat. Markéta s Quickou prodávali pamětní záložky a Ivča, Tače a Hanka dřevěná kolečka. Co k tom víc dodat. Trh měl překvapivý úspěch. Jenom Taluta s Ďalkou pak myly nádobí a ten černej hrnec celý odpoledne... a já ještě musim vyčíslit, kolik bude stát pronájem erárního nádobí, surovin a nářadí. Protože jinak královská města přijdou na buben.
Odpoledne děti vyráběly papírové krabičky. Docela se jim povedly - tak počkejte, jestli se jim taky povede je dovízt domu.
Všivše.

Čikala hraje budíček  Ďalka se chystá na svůj velký prodejní den zcela ojedinělý typ stánku - Žvyžla a Červajs Škarrp podruhé zdraví Táborový zpravodaj a Craab se mračí, že fotograf zdržuje fronta u občerstvení :-) Markéta opuštěná Quickou v jejich stánku


29.7.2007 neděle
7. den tábora

Probudili jsme se do poklidného nedělního rána. Červajs uvařila kaši - kteá nebyla připálená, i když jsme jí tvrdili, že děsně smrdí - takže se omlouvám (což si Červajs přečte až po táboře). Celý víkend jsme se živili ovocem a zeleninou a buchtami, co jsme dostali během návštěvního dne.
Cílem tématické hry bylo prorazit bránu beranidlem - což bylo nenásilně nahrazeno rozvazováním uzlů na provaze. Muselo se rozvázat šest uzlů na jednom provaze, aby byla brána proražena. Pořadí: Vlaštovky, Amazonky, Piktové. Po poledním klidu bylo osobní volno. Hráša s Talutou, Ďalkou, Škarrp a Quickou vyrazili do zámku. Ostatní byli lenoši a zůstali v táboře. Což pro někoho znaenalo praní, pro někoho psaní dopisů nebo čtení a třeba pro Craaba děsnou nudu.
Všivše.


 
© by webslave Nóblhóch