Táborový zpravodaj z týdne od 18.-24.07.2005

18.7.2005 pondělí
První oficiální den tábora

Právě jsem se vrátil z ... vlastně ze zámku. Tábor včera oficiálně začal zahajovacím Ohněm, přidávám z něj fotky. Všichni jsou spokojení a mají se dobře, počasí je zatím ideální. Ještě jedna organizační poznámka - rozdělil jsem zpravodaj na více stránek (zatím dvě) přesně po týdnu - minulý týden tedy najdete pod odkazem vlevo nahoře. Já se jdu vrhnout na fotky ze stavění, které někdy večer nebo nejpozději zítra přidám (najdete je také v odkazech vlevo nahoře.

připraveno na zapálení Ohně  nastoupeno

zapalování Ohně  zapáleno

19.7.2005 úterý
Druhý den tábora

S tím počasím jsem to zakřikl, v noci přišel déšť a přes den nějaké přeháňky. Program se tedy částečně přestěhoval do Haciendy. Omlouvám se, že ještě nejsou fotky ze stavění, nějak se mi to protáhlo, posouvám tedy termín na zítra. Dneska přidám jenom 2 videa, ale pozor, jsou dost veliká - určitě přes 10MB, najdete je tam, kde zítra fotky :-) odkaz vlevo nahoře - Stavění (asi kolem čtvrté hodiny). První tři dnešní fotky jsou jenom takový teepkový křoví, poslední fotka je moje nebohá stará jídelna, sešlá věkem. V pozadí je už jídelna nová.

týpka jen tak  taky týpka jen tak

týpka jen tak a taky tak  Moje nebohá ubohá opuštěná jídelna

20.7.2005 středa
Třetí den tábora

Dneska nepršelo, ale bylo pod mrakem a nebylo takový horko. Holky si hrály na detektivy a dělaly otisky všeho. Všivše (to je zkratka, která znamená, že všichni všechny pozdravujou, kdyby náhodou někdo někoho nepozdravoval, tak to napíšu :-) Dneska budou také jenom z minula nasyslený fotky a ještě možná zítra, pak už zase budu přidávat čerstvý a aktuální.

Taluta odchází do týpka  Let-fly odchází do týpka

válečná porada vedení  ještě jednou před Ohněm

21.7.2005 čtvrtek
Čtvrtý den tábora

Dneska se definitivně zbourala stará jídelna. Snad ta nová vydrží stejně dlouho. Počasí je chladnější. Více informací přinesu zítra. Všivše. Dneska tedy naposledy staré fotky a zítra už by měly dorazit zase čerstvé. Také jsem dneska zvětšil obrázky, aby byly lépe koukatelný.

města  ještě jednou zapálení ohně

zpívání  Béřin proslov

22.7.2005 pátek
Pátý den tábora

Dneska pořád pršelo, ale zvádají to, všichni jsou v suchu a teple, nikdo není nemocnej. Starší družiny hrály souboje měst a Veverky pokračovaly ve své cestě. Naplno běží dopisová soutěž, tak hodně pište, ať je to napínavý. Zítra na návštěvní den se snad počasí umoudří. Všivše, teda kromě Béry, která nezdraví mě, protože jsem jí odmítl poslat druhej balík :-)

hra v lese 1  hra v lese 2

bábovičky  boj proti zimě :-)

23.7.2005 sobota
Návštěvní den

Dneska je návštěvní den, informace máte asi čerstvější než já, pokud jste tedy na návštěvu vyrazili :-), snad ke mně nějaké zprávy v průběhu dne také doplují.
Tak zpráv moc nedorazilo, jenom, že počasí nebylo nic moc, ale snad to dneska tak nevadí - teda ten nedostatek zpráv :-). Béra mi říkala o fotkách, budu rád, když mi nějaké pošlete (na noblhoch@bodlaci.cz) - určitě je zde potom výhledově vyvěsím. Mám omezené přílohy na 2MB, takže pokud mi budete něco posílat, tak už kompresené nebo rozdělené do více emailů, děkuji.

24.7.2005 neděle
Sedmý den tábora

Dneska se počasí konečně umoudřilo a převážně svítilo sluníčko, všichni jsou tedy vykoupaní a těší se, že počasí vydrží. Starší holky dneska mapovaly a Veverky jsem zapomněl, co dělaly, já jsem si to zase nenapsal, tak se omlouvám. Přišly mi od Béry i nějaké fotky s poznámkou, že jsou focené v rychlosti, možná proto jsou rozmazané :-). Přišly jenom tři, takže tu poslední přidám z mých nasyslených zásob. Všivše.

na Haciendě  příprava oběda

těžká práce skrytá za přípravou oběda  ještě jednou oheň

 
© by webslave Nóblhóch