Táborový zpravodaj z týdne od 15.-20.07.2008

Úvodní slovo

Čtvrtý táborový zpravodaj v řadě je zde a mohu Vám slíbit, že ten letošní bude zase o něco elegantnější, objektivnější a radostnější, navíc bude obsahovat víc obrázků, písmenek a plameňáků než všechny předešlé.

Nóblhóch


15.7.2008 úterý
Příjezd čety

Četa vyrazila v úterý v pozdních večerních hodinách - dorazila tedy v brzkých nočních hodinách, ale šli jsme spát ještě v noci - ne ráno. Dokonce jsme v noci navozili všechno jídlo a inventář, abysme mohli ráno spát.
Takže první den, ač byl hodně krátký, byl úspěšný. Snad je to dobrá předzvěst.


16.7.2008 středa
1.den čety

Ještě v noci jsme se rozhodli, že poprosíme, aby nám znovu posekali louku - chladné deštivé počasí nám udělalo čáru přes rozpočet. Takže ještě nemůžeme stavět. Musíme dělat jenom "podřadné" práce, jako lávku, latrýnu a tak.
Počasí je u nás docela chladné, ale bez deště, takže si nestěžujeme. Jídlo máme. Nic nám nechybí.
Všivše.

prázdná louka  Fíja sedí na verandě...

... a ostatní pracujou  Hráša a 3 hřebíky


17.7.2008 čtvrtek
2.den čety

Řekněme, že letos nám počasí vrací předchozí roky - v pět hodin ráno začlo pršet a lilo a lilo a lilo až do jedenácti. Naštěstí navzdory všem předpovědím a meteorologickým mapám jenom do jedenácti, takže jsme mohli začít strašně rychle stavět stany - než začne zase pršet. Výsledek vidíte na obrázcích - a můžete se dohadovat, který stan je který a kdo kde bude spát.
Výrok dne: Kdyby aspoň tak hnusně nepršelo. (Žvyžla)
Děkujeme Ondrovi, Michalovi a Martinovi za pomoc při stavění.
Všivše.

jako vždycky - Doupě první  každý musí vypnout dvě poloviny velkýho týpka

spravujeme, co jsme loni roztrhli  bydlící stany stojí


18.7.2008 pátek
příjezd a stavění

Bodláci v pořádku dorazili a začali pomáhat s výstavbou. Všivše.
Doplňujeme páteční zpravodajství. Cesta proběhla bez úhony (a deště). Pršet začalo až po příchodu na tábor. Letos si dětí staví i vlastní podlážky ve stanech. Jeden výsledek vidíte na fotce. Dopadlo to celkem k všeobecné spokojenosti. A nakonec všichni spali ve svých stanech.
Večer jsme měli organizačně-bezpečnostní program.

cestou na tábor  podlážka


19.7.2008 sobota
stavění

Protože už máme obytné stany, dnes se staví ostatní stavby - jako odpadovka, sušárna, Prádelna a Budoár.
Nakonec to bylo dobrodružnější než se původně zdálo. Sušárna se stavěla na dvakrát, odpadovaka se kopala nadvakrát, Budoár se třikrát sundaval a Prádelna se bude dodělávat v neděli. No, nic moc nás netlačí, takže to vlastně neni zas takový problém.
Večer jsme šli brzy spát, abysme byli čerství na zítřejší Zahajovací táborák.

hrabeme louku  stále hrabeme louku

stavba Velkého tee-pee  stavba Velkého tee-pee podruhé


20.7.2008 neděle
úklid

Dnes snad skončíme se stavěním, uklidíme si a večer bude Zahajovací táborák. Taky se musíme přichystat na nadcházející zimu. 16°C v předpovědi nás trošičku děsí.
Podle obrázků můžete usuzovat, jak se kdo zabydlel. Někdo má hezky uklizeno a bude mít uklizeno celý tábor, někdo má uklizeno jenom dneska a někdo už má chaos.
Večer na nás přišla jedna bouřka s průtrží mračen - takže jsme se "vykoupali", ale aspoň jsme si vyzkoušeli funkčnost všeho zastřešení, rychlost úklidu před deštěm a Maine se přesvědčila, jak je dobře mít dvoje holínky.
Horší to bylo se Zahajovacím táborákem, protože v Kruhu nám stála voda a celý večer poprchávalo. Takže jsme táborovou hru zahájili v Budoáru a oheň do Velkého tee-pee jsme slavnostně zapálili v komorním provedení před večerkou.

stan Rény, Taishy, Venery a Tače  Rádkyně

Ďáblovo doupě  stan Craaba, Garpy, Maine a Quicky


 
© by webslave Nóblhóch