Táborový zpravodaj z týdne od 21.-27.07.2008

21.7.2008 pondělí
1. den tábora - začíná Táborová hra

Dneska konečně začal pořádný program. Dopoledne se hrálo na plánu - aby Ti, co ještě nemají koupené území na svoje město, si ho mohli koupit (protože to bude bodování jednotlivců, ale pšt, to oni ještě nevědí). Myslim, že se to celkem dařilo.
Odpoledne začala táborová hra. Předlohou jsou knihy Louise L'Amoura. Začínáme Gallowayem (pokud byste měli zájem sledovat děj souběžně :-)
Včerejším úkolem bylo vyrobit si nějaké boty (protože hrdina utíká před Juty) a sehnat v nich nějakou vodu a něco k jídlu.

Po skončení hry a ve večerním programu se připravovalo bodování družin:
Každá družina žene svoje stádo přes Spojené státy do Kanady. Podle pořadí ve hrách získávají centimetry, o které může stádo na plánu popojít. V průběhu cesty budou potřebovat vybavení, které si kupují ze svého honáckého platu a bez kterého nemůžou pokračovat v cestě.
Vybavení a peníze mají zamčené v truhličce, do které se jim ale může jiná družina v noci vloupat... Takže musí během svých hlídek pořádně hlídat.

Marky boty (typ boty Pikt)  typ bot Amazonky
plán družinového bodování - tudy ženeme stáda  Amazončí stádo


22.7.2008 úterý
2. den tábora

Dopoledne se hrály Červajs běhací hry v lese. Bohužel jsem nějak nepochytila, jak to dopadlo. Bylo to taky trochu v dešti - počasí je takové proměnlivé.
Odpoledne se ve třetím programu hrála táborová hra. Chudák Flagan spadnul do jezírka a nemohl se dostat ven. Družiny měly za úkol vyrobit, co nejpřesnější kopii jeho ruky, aby se mohl vytáhnout nahoru na skálu. Musim říct, že ruce vypadaly opravdu dobře - takové kosterní pozůstatky...
Vyhráli Piktové, druhé byly v Vlaštovky a třetí Amazonky.
Večer se konečně pohnula stáda a připravovali jsme podklady na bodování jednotlivců - o kterém se víc všichni dozví ve středu.


23.7.2008 středa
3. den tábora

Dnes přicházíme se zpravodajstvím trochu pozdějí, ale zato napíšeme rovnou dva dny.
Ve středu se v 1.programu hrála Marky šifrovací hra. Druhý program byl vyhrazen poznávání okolí Shalaka (kde se odehrává děj první části táborové hry). Celý úkol splnily jenom Amazonky - takže po zásluze (uběhané) vyhrály.
Odpoledne byl výtvarný program, tentokrát takový patlavý - dělali jsme masky na obličej. Kdo nechtěl masku, dělal jenom škrabošku nebo odlitek ruky. Odvážlivců na masku celého obličeje bylo nejdřív jenom málo, ale když potom ostatní viděli, že se jim nic nestalo, chtěli jí taky. Až masky pořádně zatvrdnou (což v tomhle počasí může chvíli trvat) budou se bravit.
Večer byl již věnován bodování - o tom až v pátek - až bude něco vidět na fotkách.

odlitek ruky  výroba masky


24.7.2008 čtvrtek
4. den tábora

Už jsme začali nacvičovat na Veselý táborák. Já vim, jenom o tom, co hrají Piktové (a nemůžu to říct), takže musíte zůstat napnuti až do konce.
Třetí a čtvrtý program byl pro táborovou hru. Dneska se hrály dvě hry týkající se hlídání a rozhánění stáda. Piktové nejsou asi úplně dobrý honáci, prohráli v asi 5x horším čase než měly ostatní družiny. Celkově dnešní hry vyhrály Vlaštovky.
Maine během úprku ztratila obě holínky, ale ono nebylo až tak mokro, takže se zmáčela jenom trošku :-) Bohužel, tato část hry nebyla obrazově dokumentována.

Piktové hlídající svoje stádo  Amazonky hlídající svoje stádo


25.7.2008 pátek
5. den tábora

Je to škoda, ale nemohla jsem Vám vyfotit bodování jednotlivců - protože si tam ještě nikdo domečky nenalepil. Jako bodování dostává každý trámy na domy. Za šest trámů si postaví dům do svého městečka. Vypadá to moc hezky, i to vypadá, že to děti baví, ale ještě si tam nidko nic moc nenalepil, takže neni co fotit.
V táborové hře v pátek osvobozovali zajatce. Vyhráli Piktové. Ale bylo jim to houby platné, protože nemají nakoupené správné věci, aby mohli hnát stádo dalším úsekem cesty. Věci na další úsek mají jenom Amazonky. Takže získají během víkendu velký náskok - protože další výplata honáků je až v neděli.
Piktové se v noci chytli poslední naděje - vykrást Vlaštovčí truhličku - ukradli sice klíček (Craab a Maine), ale Vlaštovky jim ještě v noci klíček vzaly zpátky, takže z toho nic nebylo.
Odpoledne jsme věnovali práci: dřevo na veselý táborák, úklid, podlážky do bláta a tak.
Večer nás trochu vystrašila bouřka, ale nic z toho nebylo - tak snad to tak vydrží.
Všivše.


26.7.2008 sobota
6. den tábora - závěr Gallowaye

V sobotu dospěl do závěrečné fáze Galloway. Tedy první část táborové hry.
Cílem hry, bylo dohodnit a vyřadit ze hry svého protivníka. Každý honil někoho jiného - takový kruh - a snažil se nebýt chycen. Velká část lidí, se vyřadila dost rychle (což bylo škoda, protože vymyšlený to bylo moc hezky). Zato ti, co zůstali do konce se poctivě naběhali. Poslední trojka - Červajs, Garpa a nakonec vítězná Žvyžla - svedli krásný souboj na Pornech.
Galloway tedy skončil a od neděle začínáme od začátku - podle nové knihy - Hory pokladů.
Ve večerním programu jsme měli "chvilku civilní ochrany" - jak a kdy volat krizové linky, jak se chovat při evakuaci, co dělat při povodni atd. Některým členům to sice přišlo náramně vtipné, ale třeba si z toho něco budou pamatovat.
Všivše.

předloha bodování jednotlivců  bodování jednotlivců


27.7.2008 neděle
7. den tábora - začíná Hora pokladů

Neděle je vždycky taková odpočinková - až nudná. Ale rozcvička je, Hrášo. :-)
Dopoledne jsme se pustili na průzkum New Orleans. Amazonky s Vlaštovkama byli nastejno, Piktům se to nějak jako moc nepovedlo.
Po poledni přijely Veverky.
Odpoledne bylo osobní volno. Quicka si ráno stěžovala, že je hrozný mít službu o osobním volnu, ale myslim, že už po dvou hodinách nevěděla, co má dělat.
Večer byl konečně Veselý táborák. V úvodu hráli Piktové Jak je důležité míti Filipa (velice zdařile), Vlaštovky nás přenesly do starověkého Říma a poučily nás o životě a smrti Caesara. Amazonky zvolily tématickou autorskou hru z Divokého západu. Bandita se oženil, ale jak to dopadlo s býkem Gustavem, jsme se nedozvěděli.
Všivše.


 
© by webslave Nóblhóch