Táborový zpravodaj z týdne od 28.-03.08.2008

28.7.2008 pondělí
8. den tábora - Hledání Orrina

Omlouváme se za zpoždění informací. Jak bude dále vysvětleno v úterý bylo osazenstvo na výletě a já jsem byla sama v táboře, takže jsem nemohla odjet dělat zpravodaj. Zato dneska to doženeme a napíšeme i středu.

Pondělní dopoledne už bylo teplé. Holky hrály Červajs hry na louce. Bylo to několik her s několika výsledky - a to si nepamutuju. Já si pamatuju, že nejvíc domečků v bodování má Garpa a Réna.
Odpoledne družiny hledaly Orrina ve slepých ramenech Mississippi v New Orleans.Měly k tomu provázkové bludiště v úrovni hlavy, kde poslepu hledaly správnou cestu označenou rolničkami.
Vyhrály Vlaštovky, druhé byly Amazonky a třetí Piktové.

Piktové v bludišti  Piktové v bludišti (stále)


29.7.2008 úterý
9. den tábora - Výlet do New Orleans

Ráno jsme vyrazili na vlak do New Orleans. Cesta porběhla nad očekávání hladce. V New Orleans jsme navštívili zámek (největší místní pamětihodnost), doplnili jsme zásoby, nikdo vedrem nepadnul, všichni poctivě pili.
Poznámka mimo téma: konečně rozumíme legendě o Svatém Jiřím.
Večer jsme zpívali. Jestli se Béra zprovozní nahrávání na počítači, mohli bysme nahrát něco na stránky - v Budoáru je totiž nejlepší akustika, kterou kde máme.
Všivše.

Cestou na nádraží  nádvoří v Jindřichově Hradci


30.7.2008 středa
10. den tábora - osvobodíme Orrina

Dopoledne je výtvarný program - výroba svíček. Postup je patrný z obrázků. Co potom zbude v Budoáru, kde se to dělá, je otázka...
Odpoledne budeme osvobozovat Orrina, který je držen v hausbótu. Hráči budou spojeni provazem a jejich úkolem bude sebírat co nejvíc protivníků - než se zamotaj tak, že se nebudou moct pohnout.
A ještě několik postřehů sesbíraných během posledních dnů:
Garpa má šátek - tedy udělala nováčkovskou
Maine se hodně snaží, podporovaná družinou v maximální možné míře, takže ho snad brzy bude mít taky
Quicky přezdívka není tak možná od rychlosti, ale od kvičení :-)
Tačin účes ztrácí tvar, takže ho asi budeme muset rozplést
Všivše.

Výroba svíček - Červajs  Výroba svíček - Marka a Žvyžla
Výroba svíček - Fíja a Aneta  Výroba svíček - Quicka


31.7.2008 čtvrtek
11. den tábora - cejchování koní

Čtvrteční dopoledne jsme věnovali cejchování. V ději hrdinové potkají ukradené stádo koní svého bratra - které má padělané cejchy. Družiny tedy vyráběli svoje cejchy, pak si je kradli a měli přecejchovat. jenže Piktové žádný cizí cejch neukradli a rozdíl mezi Vlaštovkama a Amazonkama byl taky dostatečný, takže na přecejchovávání už nedošlo. Zkoušela to jenom Žvyžla během večerního programu - a moc jí to nešlo, takže Bodláci asi nebudou ti správní na kradení dobytka a koní :-)
Odpoledne se hrála Marčina hra, během 3.programu se zatáhlo a přišla bouřka, průtrž mračen a kroupy - takže jsme strávili zbytek dne na verandě zaháněním bouřky. Povedlo se, večer bylo krásně jasno a v pátek můžeme pozorovat zatmění Slunce.
Všivše.


1.8.2008 pátek
12. den tábora - zápis dle kroniky

Dopoledne o 1. programu se dohrávala Marčina hra ze včerejška. Potom jsme pozorovaly zatmění slunce přes sluneční brýle a diskety. Po obědě a poledňáku jsme měly v táboře rozdělat oheň a hlídat ho aby nevyhasl. Druhý oheň jsme si měly v určeném území rozdělat skrytě aby ho ostatní družiny nenašly. Piktům oheň dvakrát zalily Amazonky, Vlaštovkám jednou Piktové. Ve večerním programu jsme lasovaly.

Zatmění slunce  Zatmění slunce 2
Lasování  Veverky


2.8.2008 sobota
13. den tábora - zápis dle kroniky

V sobotu dopoledne jsme hrály táborovou hru, každá družina si postavila travois a na něm jednoho člověka odtáhla do úkrytu. Na místě pak postavila přístřešek. Potom jsme musely vystopovat ostatní družiny. Vyhrály Piktové, druhé byly Vlaštovky, poslední Amazonky. Odpoledne se hrála Žvyžlina hra. Po lese byly rozmístěny vlajky a státy, které se měly k sobě přiřadit. Na další program přibyla ještě města. Večerní program byl odpočinkový, šlo se brzo spát.


3.8.2008 neděle
14. den tábora

Vracíme se zpátky k tradičnímu zpravodajství.
Dopolední program byl v režii Červajs, hrála se její hra v lese. A chvíli jsme fotili - mezi průtrží mračen a deštěm, jsme našli slunečnou chvilku.
Odpoledne mělo být jenom jednoprogramové osobní volno, ale protože se někteří rozhodli jít do Lhoty na zámek, trochu se nám protáhlo.
Ve zbytku odpoledne se hrála další část táborové hry nazvaná Prachová tvář. Nejlépe se plížily a střílely Amazonky, pak Piktové a nakonec Vlaštovky.
Večer byl Slibový táborák, kde Garpa skládala Malou úmluvu věrnosti. Shodli jsme se, že to byl za poslední dobu jeden z nejhezčích Slibovejch táboráků, tak snad si ho Garpa užila. Veřejnou premiéru na něm měly housle (teda Hráša a její housle), Quicka slíbila, že by to teda taky možná mohla zkusit a Maine, že by teda možná mohla hrát na druhou kytaru, když je to k těm houslím potřeba - tak se třeba dočkáme nečekaných uměleckých zážitků.

Přikládáme letošní oficiální táborovou fotku - na které jsou všichni - tedy i ti, co normálně ze záběru utíkají, tady utéct nemohli.

Skládáme se na focení  Bodláci LT 2008


 
© by webslave Nóblhóch