Táborový zpravodaj z roku 2011

Úvodní slovo

Vážené dámy, vážení páni, vážené Bodláci, otvírá se pro Vás zcela nový aktuální táborový zpravodaj. Je o čtyři a půl procenta krásnější než ten loňský. Bude obsahovat veškeré potřebné informace včas a nebo jenom chvilku poté.


13.8.2011 sobota
Balení, úklid a odjezd domů

Opět se nám potvrdilo, že můžeme mít v pátek jakýkoliv náskok a stejně bude v sobotu chaos a stres :-) Myslím ale, že nakonec jsme to zvládli moc hezky. (I díky Taishe, která neobědvala a pak jsme jí ještě hodili housku do bláta.)
Cestou na vlak holky letos zmokli jenom trošku, louka i Hacienda jsou krásně uklizené - až bylo škoda odjíždět.
Letošní tábor bude nazván táborem zimy, vos a kartáčků Curaprox :-)Po necelém měsíci je Zpravodaj na konci a zase si necelý rok počká na pokračování. Doufám, že se vám líbil a že se všem líbil tábor stejně jako mně. Těším se v září naviděnou.
Béra

Jeden ze tří slunečných dní tábora 2011


12.8.2011 pátek
Bourání

Během čtvrtka se nám podařilo zabalit a sundat všechny stany a plachty až na Velké a Budoár suché. Což je k dosavadnímu počasí na táboře nečekaný úspěch.
V pátek se tedy začlo rovnou bourat, takže snad nám to půjde dobře a všechno stihneme.

Anča, Tače, Garpa a Réna  jídelna bez plachty
11.8.2011 čtvrtek - Zlatá opička
18. den plavby za Zlatou opičkou

Čtvrteční ráno začalo krádeží - podlí kapitáni a první důstojníci ukradli posádkám to, co doposud na cestě za Zlatou opičkou získali - orchidej i zlato. Posádky se proto museli vypravit za nimi. Putovali po stopách piráta, co tuto pouť podnikl před nimi a celou dobu jim nechával zprávy.
Dozvěděli se tak, proč on Zlatou opičku nezískal a jak to mají udělat, aby jí získali.
Nakonec Zlatou opičku první získala Vendeta - přestože to celý den vypadlo jasně, nakonec to bylo dost těsné, protože Vendetě nešlo střílet z děla (když pomineme epizodku s jeho utopením...).
Palma Pangea byla zbavena jména Palma, které bylo zlomeno a tak zůstala poslední woodoo čarodějnicí v Karibiku a už je jenom Druhým jménem Pangea. Jako odměnu za Zlatou opičku všichni dostali mince, které zajišťují vládu nad Karibikem a od Pangey vlastní woodoo panenky, která je bude chránit (dokud jí bude mít každý bezpečí u sebe).

Bodování družiny vyhráli Amazonky, pak byli Piktové a Vlaštovky a poslední Veverky - ale patří jim velká pochvala, jak srdnatě bojovali proti starším družinám.

Kamufláž  Vendeta bez Taishy

Fíja dělá poslední bodování  Globus na konci
Bodláci 2011


10.8.2011 středa
17. den plavby za Zlatou opičkou

Pro nepřízeň počasí (teplota za celý den nepřekročila 15 stupňů) jsme zase přesunuli program do Budoaru. Vyráběli jsme manasky. Odpolčedne byl vyhlášen poslední letošní boj s netýkavkou. Večer byl hvězdoprogram a po večerce jsme někteří koukali na hvězdy. Byla sice zima, ale moc jiných příležitostí k pozorování hvězd jsme za celý tábor neměli. Leželi jsme na dekách, hezky přikrytý, hledali souhvězdí a hlídali Leonidy. A s Tače jsme objevili a pojmenovali Piktí domeček, jiná družina vlastní souhvězdí nemá.


INFORMACE K NÁVRATU: vracíme se v sobotu 13.8. v 19:40. Kufry budou k vyzvednutí v neděli 14.7. mezi 19 a 20 hodinou u Zíků - Cukrovarnická 19.


9.8.2011 úterý
16. den plavby za Zlatou opičkou - vzpoura

Přejeme Taishe a Garpě všechno nejlepší k narozeninám.
Dnes na lodích proběhl pokus o vzpouru - nepovedl se - hehehe. A pak byl celý den ve znamení zpívacího maratonu. Zpívalo se pěkně podle abecedy - a stejně jsme skončili u R. Takže budeme muset ještě pokračovat jindy. Asi ale až na Koroborí.

Quicka v kuchyni  zpívací maraton nebo cvičíme 'Kláru'8.8.2011 pondělí
15. den plavby za Zlatou opičkou - honba za La Palmou

Dopoledne se hrály "všeobecné hry v lese" v režii Garpy a testovala se střelba z děl. Vendeta už skoro dostřelila :-)
Odpoledne se Druhým jménem Pangea rozhodla, že už je teda 7. srpna a půl dvanáctý (ona je trochu pomatená... :-) ) a že půjde zaříkávat. Posádky jí museli najít na průsečíku tří cest, na kterých zároveň záskávali přísady do lektvrau a text zaříkávadla, kterým jí porazí. Jenže ouha - po náročné cestě, vaření lektvaru (to byl fakt pěknej lektvar) a přeříkání zaříkávadla se zjistilo, že to za světla nefunguje. Takže Druhým jménem Pangea nebyla poražená a spokojeně se vrátila domů.

Tače  Simča

Quicka  Réna


7.8.2011 neděle
14. den plavby za Zlatou opičkou - vichřice

Psaní zpravodaje se stalo lehce neoblíbenou činností :-(, takže to musim napsat já - ale to zase nebude moc aktuální, protože zrovna neděle je typická pro to, že o programu nevim skoro nic.
Dopoledne se obě lodi - Vendeta i Kamufláž - dostali do velkých vichřic museli se zachraňovat a opravovat loď.
Odpoledne bylo osobní volno - většina lidí vyrazila do Lhoty - někteří na další prohlídku (ještěže jich tu maj tolik...), někteří natírat altán a všichni pak sbírat odpadky v zámeckém parku.
Večer Červajs měla teoretický "bioprogram" - podle salv smíchu ozývajících se z Budoáru to byla legrace :-)
A to je pro dnešek vše.


6.8.2011 sobota
13. den plavby za Zlatou opičkou - Palma?

Posádkám k získání Zlaté opičky chybí už jenom "zlomit palmu". Ale kde se vezme palma? My jsme jim radili, že na nádvoří v zámku mají několik palem v květináči, ale jim se to nelíbilo, že to asi nebude ono.
Takže museli zjistit, kde se vezme palma jiným způsobem. Během hry v lese, si pamatovali zaříkadla, z kterých pak zjistili, že palma je vlastně Palma - jim známá woodoo čarodějnice, druhým jménem Pangea - prvním tedy Palma.
Aby jí našli, museli dojít ve tři různé časy na tři různá místa - ale to se jim nějak nepovedlo, takže za Palmou budou muset jindy.
Odpoledne byl nejdřív vzdělávací program - učili jsme se o historii Británie a o typech lodích. Potom jsme uspořádáli soutěž v námořních dovednostech - běhání po prknech, přenášení vody, dělání báboviček a tak podobně. Celý program skončil poměrně neslavně, když při soutěži "vytahování a stahování vlajky" zůstala cvičná vlajka - žlutý hadr na nádobí - zaseklá na stožáru a nešla dolů. Už to vypadalo, že budeme zbytek tábora v karanténě, ale nakonec jí DCD se slovy "něco přece rupne" strhla dolů.

Vendeta se zachraňuje na troskách lodi  Kamufláž nakládá vodu


5.8.2011 pátek
12. den plavby za Zlatou opičkou - korálové útesy

Hned v prvním programu holky pokračovali v boji s netýkavkou. Tentokrát jich vytrhali přes 250.
Druhý program se hrálo Quicky "Člověče, nezlob se".

Odpoledne se lodě dostaly do korálových útesů a z toho přináším několik zápisů v deníkách:

Vendeta - námořní deník:
Ráno dne 5.srpna LP 2011 jsme v dálce zahlédli korálové útesy. Rozhodli jsme se proplout skrz ně, ačkoliv je to složitější, aby jsme si zkrátili cestu a aby je naši přírodovědci mohli prozkoumat. Bylo to dost náročné, báli jsme se, že uvízneme na mělčině. Jednoho námořníka praštilo vratiráhno do hlavy a on spadl přes palubu do vody. Všichni křičeli: "Muž přes palubu!" a po chvíli se nám ho podařilo vytáhnout, měl štěstí, že ho nezachytil spodní proud. Po odpoledni se nám podařilo vyplout bez jediné škody na lodi blíže k domovu, než jsme mohli doufat.
P.S.: Naši řírodovědci učinili překvapivé objevy. Nechte se překvapit.

Vendeta - přírodovědecký deník:
Dne 5.8.2011 jsme připluli ke korálovým útesům. Kapitán nám umožnil je prozkoumat. Je zde mnoho zvláštních korálů a ryb. Několik ryb jsme chytili k prozkoumání. Odebrali jsme také vzorky korálů. Objevili jsme nový druh ryby, která je červená a má zelené pruhy. Je velká jako dlaň. Domníváme se, že se živí dřevem, proto se bojíme o svou loď. Bohužel už musíme plout dál. Nemáme tolik času, kolik bychom si přáli, ale učinili jsme obrovský objev. Chtěli bychom se sem někdy vrátit a prozkoumat tyto útesy podrobněji.

Kamufláž - námořní deník
Nacházíme se na 30°s.š. a 50°v.d. Právě jsme vpluli mezi korálové útesy. Nemám z toho radost, protože tu číhá na mou loď i posádku velké nebezpečí. Pokud proplujeme, jsme v bezpečí. Pokud ne, může se naše loď potopit. Čeká nás těžká zkouška. Mezi útesy jsme vpluli v tu nejnevhodnější chvíli. posádka je totiž lehce opilá. Soudky s rumem k nám naházeli námořníci z nepřátelské lodi, co nás pronásleduje. Zrovna jsem byl v kajutě, a tak jsem jim nemohl zabránit soudky vypít. Ta holota odmítá pracovat! Tuším na své lodi vzpouru.
Po půl hodině - vzpoura potlačena. Propluli jsme mezi útesy. Nemohu uvěřit, svému štěstí. loď nemá ani škrábnutí. Jdu svou posádku oslovit. Do práce, ať se někam dostaneme. Plujeme dál.

Kamufláž - přírodovědecký deník
Dnes odpoledne jsme vpluli mezi korálové útesy. Kapitán říká, že jsou tu nebezpečné mělčiny, ale tomu já nerozumím. Z mého pohledu je to velmi zajímavá oblast, kde se vyskytují možná dosud neobjevené druhy ryb, ptáků a korýšů. Přesvědčil jsem kapitána ke krátké zastávce, která mi dovolila polapit několik exemplářů. Kousla mě podivná hadovitá ryba, která obývá pukliny v útesech. Ani nedodržovala ústní hygienu, protože rána ošklivě hnisá. Pro vědu je třeba trpět.
Navzdory výše zmíněným potížím se mi podařilo polapit několik druhů, které, dle mého soudu, ještě stále čekají na pojmenování. Můj nesmyslně nemotorný pomocník upustil několik akvárií v důsledku čehož nemohu exempláře dovézt živé. Získal jsem ovšem příležitost k prozkoumání rybího trávicího traktu. V žaludku jedné ryby jsem neobjevil žádné stopy po masité potravě, Z toho usuzuji, že zmíněný tvor byl vegetarián.
V prostřed výzkumů mě vyrušil hluk z paluby. Posádky mi tak poskytla skvělou příležitost k pozorování účinků alkoholu na lidský mozek. Právě ve chvíli, kdy mě přetsalo bavit sledovat, jak ztrácejí zábrany, vypluli jsme z té nádherné a jedinečné oblasti. Přál bych si se tam vrátit a zdržet se déle. Nejlépe tři měsíce, ale k tomu našeho kapitána nepřesvědčím.

Večer byl Slibový táborák. Quicka dostala odznak Lesní moudrosti, kterou splnila. Malou úmluvu dostaly Astra a Heidi, Velkou pak Taisha a Quicka.

Zapalování Slibového táboráku  Zapalování Slibového táboráku - Zeka, Garpa a Quicka


4.8.2011 čtvrtek
11. den plavby za Zlatou opičkou - Tortuga

Je tu čtvrtek, za týden bude závěr hry.
Dopoledne se na lodích zjistilo, že členové posádek se rozprchli do Tortugy, kde musejí čelit různým nástrahám námořnického a pirátského města.
Nejdřív se opili, pak jim ukradli peníze a zavřeli je do vězení - no prostě hrůza. Nakonec se z toho lépe dostala Vendeta.
Odpoledne se připravovalo dřevo na slibový a závěřečný táborák.

Zeka se   Taisha a její zlaté šperky

Puzzle Vendety  Heidi a Taisha


2. a 3.8.2011 úterý a středa
9. a 10. den plavby za Zlatou opičkou - výlet a biják v Tortuze

V úterý po obědě nastala rychlá evakuace tábor (teda z původního "vyrazíme po obědě" bylo "vyjdeme ve čtvrt na čtyři" - pozn. Béra). Důvod byl ten, že zrovna bylo hezky. Každý si sbalil spacák a karimatku, pláštěnku a hamak nebo deku a vyrazili jsme směrem na Dírnou. Tam jsme nakoupili zásoby (za omezené prostředky 20Kč na osobu - pozn. Béra). Během odpoledne jsme opsali oblouk, který nás zavedl až do lesa za Jižnou, kde jsme se zabydleli na noc.
Uvařili jsme polívku, která nebyla uzená a bordel, co v ní plaval nikdo neviděl, protože byla tma. Potom jsme zalehli a v tu ránu jsme spali. Ráno jsme museli několik lidí téměř doslova vysypat ze spacáků a potom jsme připravovali snídani - topinky s marmeládou a čaj.
Potom už jsme se jen vrátili do tábora. Evakuace byla úspěšná. Nám se rozhodně líbila.
Réna

Výlet 1  Výlet 2Před výletem a po výletě byl vcelku běžný program. Lasování, střílení z luku a taky táborová hra. Ve středu večer čekala starší družiny dobrodružná návštěva Tortugy. Řekněme, že se s lodí Surprise dostali až na "Odvrácenou stranu světa".

Veverky lasují  Dělo


1.8.2011 pondělí
8. den plavby za Zlatou opičkou - piráti kradou lodě

Dnes bude zpravodaj zvláště chudý, protože mi ho Vlaštovky nedali. Asi pod dojmem toho, že po několika dnech vylezlo sluníčko a včerejší nedeštivý, ale chladný den je zapomenut :-)
Takže alespoň připojím fotky, jak vypadá bodování.
Také držte palce, ať je alespoň do zítřejšího poledne hezky a neprší, protože celé osazenstvo tábora - teda až na mě a Hrášu - vyráží na noc pryč.

Cesta za Zlatou opičkou  Globus
31.7.2011 neděle
7. den plavby za Zlatou opičkou - za zlatem do Coatzacoalcos

Dopoledne jsme hledali španělské zlato. A našli jsme ho!
Večer jsme zpívali. Odpoledne jsme šli na prohlídku do Červené Lhoty, viděli jsme dětské pokojíčky v podkroví. V suvenýrech prodávali kšandy.
Potom jsme hráli Země - město, ale trochu upravené. Hráli jsme ve dvojicích Veverka - starší a když nevyzbyla Veverka, starší zastával funkci Veverky. Tak třeba Taisha si stěžovala, že už si nevzpomíná na žádný pohádkový postavy.
Tače a Astra


30.7.2011 sobota
6. den plavby za Zlatou opičkou - za zlatem do Port Royal

Zpravodajci zpravodaj nenapsali, takže je to na mě.
Z lahve se posádky dozvěděli, že zlato je v Port Royal. Ale bohužel, naši námořníci byli Port Royal "nežádoucí", takže se tam nemohli moc ukazovat. Strážci zlata je vyháněli z města ven. Až když se jim podařilo strhnout svojí podobiznu (velmi zdařile vyvedenou :-) ), mohli se po městě pohybovat víceméně volně a strážci je mohli vyřadit jenom plácnutím. Naopak zloději vyřazovali strážce z boje stržením pásky s názvem lodě z ruky. Hra byla o to dobrodružnější, že v Port Royal poměrně hustě pršelo (takže se mimojiné strážcům rozmokly pásky na rukávech). Kamufláž strhla skoro všechny svoje podobizny a mířila k získání zlata, zato Vendeta vsadila na jednu kartu - ukrást zlato rovnou - a to jim vyšlo, takže vyhráli (kombinace chytrá hlava a rychlé nohy (citace Vendety) ).
Ale co se to nestalo - stopa byla falešná a zlato v Port Royal nebylo - v pytlíkách byl jenom písek. Tak snad zítra někde jinde.

Kamufláž byla zakletá od woodoo čarodějnice druhým jménem Pangey a měli od nástupu do nástupu všechno veršovat. Ale musim říct, že radši mlčeli a mluvili jenom v nejnutnějších situacích, než by se o něco pokoušeli - škoda. Mohla to být legrace. Večer byl Veselý táborák. Bohužel na něm jsem nebyla, takže o něm neporeferuju.

Odpoledne a celou noc pršelo. Zavedli jsem nějaká protidešťová opatření. Jinak všechno v pořádku.


29.7.2011 pátek
5. den plavby za Zlatou opičkou - mezi karibskými ostrovy

In the town where I was born...

...with this song everyday starts for the Swallows. Then in the first programme we picked wood for the campfire. in the second programme we starded acting our skits for the campfire. After lunch Heidi had a game, where we needed to find papers and get them out. Then we played Czech game "Člověče nezlob se" in big. In the evening we acted out the skits for tommorows campfire. In the night The Swallows had the watch.

...tímhle teď začíná každé vlaštovčí (Vendetí - pozn.) ráno. Potom v 1. programu, jsme sbírali dřevo na táborák. O druhém programu jsme nacvičovali.
Odpoledne jsme hráli Heidi hru s vysíláním ukradených papírků. Pak jsme hráli táborovou hru - Člověče nezlob se ve velkém.
Večer se nacvičovalo na táborák, hlídaly Vlaštovky.
Taisha (translation Quicka)

Člověče, nezlob se ve velkém byl velká legrace. Vyrobili jsme kostku a trasu s políčkama, kde se snožmo skákalo. Minimálně pro obecenstvo to vypadalo dobře, doufám, že i pro hráče (panáčky).

Janka a Heidi na trase  Tače a Anča

Hráša s kostkou  Vendetí panáčci na startu

Kachny přilétají.


28.7.2011 čtvrtek
4. den plavby za Zlatou opičkou - Karibská orchidej

Dopoledne jsme stavěly vlastní lodě. Pár z nás to vzdalo nebo nestihlo, ale ti, kteří vytrvali, si domů přivezou koráb. Teda jestli tu cestu přežije.
K obědu jsme měli buřtguláš a potom jsme se vydali na cestu za Karibskou orchidejí. Ani jedna posádka jí nezískala ve vyhrazeném čase, ale s malou pomocí nakonec vyhrála Vendeta.
K večeři jsme měli spoustu špaget a potom jsme nacvičovali na Veselý táborák.
Tače

A ještě několik postřehů: Bylo hezky a Quicka jako první po několika letech splnila mlčení do Lesní moudrosti (24 hodin mlčení), z čehož jsme všichni měli velkou radost.

Večer byla komická vsuvka s předáváním služby. Dnes mělo službu Ď.D. (vedení), Červajs všechno perfektně zvládala, Hráša přijala "funkci Veverka" (hlídání ohně v týpku - pozn.), takže aspirovali na získání maximálního počtu bodů za službu. Jenže ouha - špaget bylo moc a celý vedení (jako ostatně všichni) včetně Červajs se neskutečně přejedlo a mytí nádobí se stalo nepřekonatelným problémem. Takže jsme dostali nápad, že tedy nebudeme soutěžit o body, nádobí neumyjeme a předáme Réně službu hned. Červajs zavřela špinavý hrnce a úhledně je "uklidila" a zavolala Rénu na předání služby. Réna přišla s kamenným výrazem "že se teda jde podívat, jak to má zítra večer vypadat" (čímž nás teda převezla :-) ). Réna zkonstatovala, že "vody má teda dost". Což byla v tu chvíli jediná věc, která byla v kuchyni v pořádku. Takže nám to neprošlo a Červajs poctivě umyla nádobí, uklidila kuchyň a nakonec má nejvíc bodů ze všech služeb!

A taky jsem si uvědomila, že jsme sem nenapsali, že posádky už vědí, jak získat Zlatou opičku (teda možná, asi, snad...).
K získání Zlaté opičky je potřeba: Karibská orchidej (kterou tedy získali dneska), španělské zlato a zlomit palmu.
Za zlatem by měli vyjet zítra, tak uvidíme, jak jim to půjde.


27.7.2011 středa
3. den plavby za Zlatou opičkou - Sirény

Hned první program Taisha potrápila naše svaly i mozkové závity. Její hra byla tak složitá, že to vypadalo, že nám jí ani nestihne vysvětlit a skončí program. Nakonec se ale docela vydařila, i když nebyla moc dlouhá.
Po svačině jsme zachraňovali námořníky před vábným zpěvem Sirén. Kamufláž zachránila svého človíčka první!
Po obědě jsme měli nacvičovací program, protože Veselého táboráku už moc času nezbývá.
Hned po tom následovala olympiáda řízená němou Quickou. Také měla občas problém nám vysvětlit o co jde.
Celý den nakonec uzavřel učící program, který nám zajistí postup do vyšších námořních hodností. Tedy pokud složíme zkoušky.
Réna

Skládání bodování  Tače a Garpa startují

Anča hází polenem  Start běhu po čtyřech


26.7.2011 úterý
2. den plavby za Zlatou opičkou - vzkaz v lahvi

První program celého dne byla Garpy hra, kde jsme jeden ze skupinky dostal přísloví a zahráli jsme pantomimu, aby zbytek skupinky dostal uhádl dané přísloví.
Pak jsme přišli na svačinu, kde byla sušenka a pak následovala rény hra, kde jsme měli přivázené ruce a nohy a běhali jsme po lese.
Po obědě následoval výtvarný program, kde jednotlivé posádky vyráběli námořnické signalizační vlajky, pak byla ovocná svačina a hráli jsme táborovou hru.
Po lese byla vyvěšená zpráva, každá z posádky jsme si musely zapamatovat 4-5 slov a pak je poskládat do stejného textu. Aby se hra zrychlila, tak jsme se chytali.
Večerní hra byla chození se svíčkama. Házeli jsme kostkou a na každé číslo byl jiný úkol, který jsme museli splnit. Svíčky nesměly zhasnout.
Quicka

Já jenom vysvětlím posun v ději.
Ve včerejší části táborové hry, posádky zjistily, že by jim přeci jenom mohl někdo pomoci. Nejdřív, ale musely chytit vzkaz v lahvi, která připlouvá s příbojem.

Fotky jsou z podvečerní hry se svíčkami. 6 úkolů, které družina musela splnit, aniž by jim zhasly svíčky v rukou.

Obcházení sušárny  Vlaštovky vážou uzly

Amazonky  Astra váže dračák


25.7.2011 pondělí
1. den plavby za Zlatou opičkou

První den opravdového tábora. Nic nestavíme, nic nekopeme, nezabíjíme...
Dopoledne jsme stavěly děla a vyráběly dělové koule. Odpoledne jsme hrály hru. Musely jsme hodit kostkou víc než "bába". Tím jsme zjistily, kde je zpráva. Musely jsme ji najít a rozluštit. Vendeta byla o něco rychlejší, ale i Kamufláž bojovala. Po hře dodělávaly dělové koule, večer jsme zpívaly.
Heidi

A teď trocha zpravodajství od zpravodaje:
Složení posádek (abyste věděli, komu fandit):
Kamufláž: DCD, Žvyžla, Réna, Garpa, Anča, Tače, Janka a Zeka
Vendeta: Hráša, Červajs, Taisha, Quicka, Craab, Heidi, Eva, Astra a Simča
A pak tam jsou vysloužilej (a vůbec ne bláznivej a pomatenej) kapitán(ka) (Béra) s celou posádkou spousty lodí a woodoo čarodějnice druhým jménem Pangea (Fíja) - takže pokud se neztotožníte s žádnou posádkou, fanděte nám (pozn. Béra)

Ještě připojíme popis bodování. Máme mapu s cestou (po moři) ke Zlaté opičce (asi, možná, kdo ví...) - obě posádky jedou do jejího středu. Kdo tam bude dřív vyhraje. Cestu jim znepřijemňují různé překážky (chobotnice, bouře, chaluhy...), drobnější úkoly, když je zakleje druhým jménem Pangea (když se jí to náhodou povede) a taky je může zdržet boj s jinou lodí (na to mají ty děla).
Bodování družin je letos prostorové - skládají glóbus - tedy každá družina jednu část. Veverky letos hrají proti starším.
Budeme se snažit sem postupně dávat fotky, jak nám to jde.

Bodování  Střed mapy

Kartičky, co zaženou překážky  Bodování družin - glóbus

Amazonky  Vlaštovky

Piktové  Veverky


24.7.2011 neděle
Stavění, zahajovací táborák

Ráno zase pršelo - tedy dostáváme se do stádia rozlišování intenzity deště - takže podle nových pravidel "vlastně nepršelo", holky dělaly dřevo na táborák a odvážely trávu z ostrova. Vedení stavělo Velké teepee a ještě sem tam něco připravovalo...

Zahajovací táborák začal docela včas - což nebývá tak úplně zvykem (a hlavně jsme letos předstihli táborový program o půl den, takže se začalo dřív. Po tradičním zahájení přišli woodoo čarodějnice druhým jménem Pangea a starý kapitám - vládce Karibiku - (teda aspoň on si to myslí). Kapitán chce jít na odpočinek a předá vládu nad Karibikem (kromě Carriacu - jeho domovského ostrova (pozn. zpravodajce: hra volně navazuje na hru před několika lety) tomu, kdo mu přinese "zlatou opičku". A tak nám začala honba za Zlatou opičkou - posádky lodí Vendeta a Kamufláž zítra vyráží na dlouhou (a snad úspěšnou) plavbu.

A nezapomeňte, že druhým jménem Pangea netahá za lana, ale za nitky a že opravdu ví všechno.


23.7.2011 sobota
Stavění

A stavíme a stavíme a stavíme, až všechno postavíme. Za pozornost letošního stavění stojí mravenečci, co nesou kládu na lávku (ale to mi zakázali publikovat obrazem), Veverky, co úplně samostatně postavili plivátko a Anča, která se vejde do díry na stožár.

Astra se Zekou nandavají chlopňovou tyč  Janka zatlouká plivátko

Anča, Heidi a díra na stožár  ... a vážně máme i stany


22.7.2011 pátek
Příjezd

Všichni, kdo odjížděli ráno z Prahy, dorazili v pořádku. Déšť si vybrali už cestou, ale i tak přišli docela suchý. A tradičně byli všichni plní elánu a nadšení do stavění a postavili všechny vnitřky, takže mohli už první den spát ve stanech (teda až na jedince, co maj karimatku v kufru - že jo Craabe :-) ).

Zatloukající Tače a držící Garpa  Rénu myšlenkami vzývající prkno

Patlal a Matlal se v blátě, aby byly kamna  Taisha a Craab, co musely zůstat v záběru


20.7. až 22.7.2011
Přípravná četa

Přípravná četa se letos sešla v hojném počtu - mimo vedení přijely i Quicka s Garpou a pomoct přijeli i Honza, Mirek a Petr. I přes velmi neutěšené počasí to poměrně odsejpalo (odsýpalo vypadá divně) a stihli jsme všechno, co bylo potřeba před příjezdem ostatních. Heslem letošní přípravné čety bude: vosa, kam se podíváš. Ale DCD se hrdinně vrhla na boj s vetřelci v Haicendě i v Kruhu a množství vos se snížilo na běžný počet "semtam vosa".
Vzhledem k opravdu deštivým a tudíž blátivým dnům, nemáme letos žádné fotky "sluncem zalitých nově postavených stanů s letně oděnými lidmi postávajícími kolem" - tak se podívejte do minulých let, vytiskněte si to a šedivou pastelkou vymalujte oblohu, na tílka přimalujte svetry a šály a přidejte kapky vody na objektiv. Když mi to pak někdo pošlete mailem, ráda to sem dám.


 
© by webslave Nóblhóch