Táborový zpravodaj z týdne od 14.-19.07.2009

Úvodní slovo

Pátý táborový zpravodaj začíná, což většinou značí, že brzy začne i letní Bodláčí tábor. A ani letos tomu nebude jinak. Zpravodaj bude vedený Bérou, pomáhat jí bude Isabella, ta ale došáhne jenom na spodní klávesy, takže pozdrav Všivše bude letos zašifrován do Xcvbnm

Nóblhóch


14.7.2009 úterý
Příjezd čety

Četa ještě nedorazila
Aktualizace večer: Četa dorazila v pořádku. Louka je posekaná, Ostrov je posekaný. DCD po všech možných i nemožných peripetiích navozila a nalodila a navozila jídlo. Fíja, Hráša, Červajs, Žvyžla a Curly došly po svejch.


15.7.2009 středa
1.den čety

Ranní čerstvé zprávy: jídlo od Rozsívala máme, sečou Porna.
Týpka už stojí i přes mojí vydatnou pomoc.
Xcvbnm
Nóblhóch

První týpka

Stavbyvedoucí Fíja utěšuje Technický dozor investora při kontrolním dnu


16.7.2009 čtvrtek
2.den čety

Přípravná četa je hezky výkonná, práce ubývá. Stojí všechny obytné stany a Budoár. Kluci kopou latrýnu. Je lávka a Vojta opravil kostrukci na jídelnu.Nebojte se, vnitřky stanů budete stavět sami :)
Xcvbnm

Pracovní morálka


17.7.2009 pátek
3.den čety

Vše co bylo v plánu je už postavené, přesun proběhl bez potíží, všichni šťastně dorazili.
Xcvbnm


18.7.2009 sobota
stavění

Dnešek celý propršel, voda v potoce je zatím pod kontrolou. Snad se počasí umoudří. Plán stavění se deštěm trochu zkomplikoval, takže odpoledne jsme strávili v Budoáru. Večer už nepršelo, stany jsou dostavěné. V půl desáté potok stoupá, ale drží se v korytě. Všechno je uklizené a jsme nastěhovaní v Haciendě, všechno je v pořádku a suchu, další zprávy ráno.
Xcvbnm


19.7.2009 neděle
stavění

Voda začala ještě před půlnocí klesat, takže se i vedoucí vyspali. Dneska se staví poslední stany a takové ty funkční stavby - jako odpadovka, plivátko... Skoro neprší, chvílema je i hezky sluníčko. Zítra už by měl začít program, i když dnesak asi nebude Zahajovací táborák, protože ve všech ohništích stojí voda a jen co se vybere, od spoda tam nastoupá další...
Už se snad popereme s technikou a od zítřka opět začneme přidávat fotky.
Xcvbnm


 
© by webslave Nóblhóch