Táborový zpravodaj z týdne od 20.-26.07.2009

20.7.2009 pondělí
1. den tábora

Dnes poprvé Vás zdraví Béra. Už jsme překonali všechny zlomyslnosti našich počítáčů a můžu psát zpravodaj přímo z místa dění.
V pondělí dopoledne už začal normální program. Táborová hra navazuje na hru celoroční, o které si můžete přečíst na stránkách. Hra je inspirována knihou Susanny Clarkové Jonathan Strange a pan Norell. Naši mágové se snaží pomoci britské armádě v boji proti Napoleonovi.
Včera se účastnili první bitvy - bitvy u Abukirku.
Odpoledne jsem ještě dodělávali věci, které jsme nestihli nebo nemohli kvůli vodě udělat. A taky se připravoval Zahajovací táborák.
Fotky jsou dneska sice trochu horší kvality, ale zato netradiční. Xcvbnm

Vlaštovky  Amazonky

Piktové  Hráša a DCD


21.7.2009 úterý
2. den tábora

Dopoledne se hrály hry Žvyžly a Červajs.
Ve třetím programu družiny bojovaly v bitvě u Trafalgaru. Nevím, zda zachránili admirála Nelsona, ale vyhrály Vlaštovky, pak Piktové a Amazonky.
Čtvrtý program se nacvičovalo. A šlo se brzo spát, protože dneska přijedou hvězdáři a jestli bude hezky, budeme dlouho koukat na hvězdy.
Jo a Quicka řikala, že má být na všech fotkách :-), a zuřivě se tomu brání - což je pro fotografy velká výzva. (Stejně jako Taisha a Hanka, které taky utíkaj před focením.)
Xcvbnm
Vzkaz pro Curly: Díky za dopis (teda holky ho ještě nečetly, jenom my tady). Přijeď kdy chceš, přijedem pro tebe do Soběslavi nebo do Řečice. Ber&Fij

Amazonky nacvičujou

Žvyžla a várnice

Craab a Hanka ve službě

Vlaštovky se schovávaj před focením


22.7.2009 středa
3. den tábora - Astrobus

Středa byla ve znamení plavení a Astrobusu.
Aby mágové podpořili vylodění Wellingtona v Portugalsku, vyrobili si vory, na kterých hořel oheň a plavali s ním ke břehům Portugalska. (Mimo jiné jsme se přesvědčili o hořlavosti bahenního plynu - taková fyzikálně chemická vsuvka.) Vyhráli Piktové, druhé byly Vlaštovky a Amazonkám se vor rozpadl :-(. Zato ale Amazonky vydělaly na tom, že přišly včas na sraz ke hře - a mohly ostatním prodat tuto cennou informaci za kusy vlajky.
Odpoledne po příjezdu Astrobusu jsme pozorovali slunce a honili dalekohledem letadla po obloze. Večer byla přednáška o sluneční soustavě. Naštěstí se po setmění obloha roztrhala a až do půlnoci jsme koukali na hvězdy.23.7.2009 čtvrtek
4. den tábora

Čtvrteční dopoledne bylo věnované nacvičování a Žvyžly hře. Pořád ještě nevím, co která družina hraje. Asi budeme muset zapojit výzvědnou službu.
Odpoledne jsme bránili Napoleonovi ve vstupu do Španělska. Všichni se rozdělili na dvě poloviny a posunovali linii ve vodě. Jako palivo na nepřítele jsme používali patlačku z mouky a vody zpevněnou trávou (což nevim, jestli k něčemu bylo...). Žvyžla, Červajs, Craab, Tače a Maine vlítli do vody tak, jak byli - aspoň se vyprali :-). Bylo to fakt dobrý a myslim, že to všechny bavilo.
Večer nás přepadla očekávaná bouřka, všechno jsme uklidili a schovali se. Přes noc se spalo v Haciendě. Ale bouřka skoro nebyla, jenom pršelo. Takže počasí přeje připraveným!

Bojová linie

Červajs

Pozór, letí těsto.

Tače


24.7.2009 pátek
5. den tábora

Dopoledne napíšu opět stručně - dělalo se dřevo a uklízelo se v táboře.
Odpoledne jsme hráli karty ve vojenském táboře v La Coruni. Družiny si nejdřív museli vybojovat karty, se kterými potom hráli. Na to, že Piktové měli o třetinu míň karet než všichni ostatní, jich ve výsledku měli stejně, jako Vlaštovky. Ale nakonec stejně prohráli. Vyhrály Amazonky.
Ve čtvrtém programu se sportovalo. To bylo přijemné ozvláštnění.Stejně jako večerní zpívání v Budoáru. Taisha si splnila 10 písniček do nováčkovské (i když popravdě to nebylo moc klasických oddílových písní - budeme muset zase udělat "večer oddílové písně").
A klasické bouřkové zpravodajství: Během večera trochu sprchlo, při večerce byl klid, v jedenáct se blejskalo na obzoru, v půl dvanáctý byl vydaný pokyn ke stěhování a ve dvanáct všichni klidně spali v Haciendě, zatímco venku lilo, blejskalo, hřmělo a hodně foukalo.


25.7.2009 sobota
6. den tábora

A klasika táborových zpravodajů: co se nenapíše hned, do příště se to zapomene. Takže napíšu něco o bodování:
Družiny dostávají za táborové hry kusy britské vlajky, kterou skládají. Výsledek bude vidět až na konci.
Bodování jednotlivců je na pohled zajímavější. Každý má zkumavky, do kterých se mu sypou "sypátka". A u bodování jednotlivců je povoleno "krást" sypátka ostatních a přidávat si je do svých zkumavek. Dovoleno krást je jenom v noci a to družině, která hlídá. Zatím se do toho nikdo nepustil, ale myslim, že už to dlouho trvat nebude :-)
Xcvbnm

Bodování

Doplnění (zavedla jsem novinku - poprosila jsem holky, aby napsaly text do zpravodaje): Hrála se hra se zajatci. V depeši stálo, že potřebují pomoc s raněnými ve Španělsku. Každá družina vyrobila 20 panáčku - zajatců. Vybrala si dvě z deseti cest a tam pomocí plastelíny a kartiček vyznačila cestu k zajatcům pro jinou družinu. PS: Dál si nevzpomenem.


26.7.2009 neděle
7. den tábora

Dopoledne jsme dostali depeši, že se chystá útok na Torres Vedras. Hrálo se u Alexandra a každá družina si v určeném území postavila věž (padesáticentimetrový klacek, čímkoliv oplácaný). Pak jsme měly hledat věže ostatních družin, sebrat jim klacek a donést ho k Alexandrovi. U toho jsme se mohli chytat a honit. Vyhrály Vlaštovky.
Komentář zpravodaje: největší legrace byla, když družiny hledaly a měřily klacek dlouhý 50 cm a tlustý 3 cm. :-)
A ještě co, holky zapomněly, byl nedělní veselý táborák. Vodník, Hospoda na mýtince a Loď, co hledá jméno (teda aspoň myslim). Piktové ztvárnili erbena fakt poctivě, Amazonky to měly hodně veselý a Vlaštovky nám představily něco, co jsme nikdo neznali.
A poslední dovětek: od neděle je s námi na táboře 5 Veverek.
Xcvbnm

tábor


 
© by webslave Nóblhóch