Táborový zpravodaj z týdne od 14.-18.07.2010

Úvodní slovo

Táborový zpravodaj 2010 se připlížil a zaútočil na nás zákeřně ze zálohy. Ale když už je tady, necháme ho proběhnout a v tichosti ho ukončíme po táboře.

Nóblhóch


Zdravím čtenáře táborového zpravodaje. Letos trochu se zpožděním, ale přece. Mám na tento rok plán, který jsme testovali v minulém zpravodaji - jednotlivé zápisy budou psát holky. Ony to teda ještě nevědí, ale snad budou souhlasit.

Béra


14.7.2010 středa
Příjezd čety

Četa se dostavila. Byla to vysoká logistika, ale přesně nám to vyšlo - zásobovací vůz se s vlakem cestujícími sešel akorát, abychom to ještě skoro za světla přeložili z auta do lodi. K Haciendě jsme dojeli sice téměř za tmy, ale bylo to lepší než v poledne v 38°C. Letos se začne stavět s dvoudenním zpožděním a menším počtem lidí, tak uvidíme, kdy dostavíme.


15.7.2009 čtvrtek
1.den čety

Ve čtvrtek jsme sice nezačli stavět s rozbřeskem, ale celkem časně ano. Musíme uzpůsobovat pracovní režim a místo počasí - lépe řečeno stínu a teplotě. A taky máme o něco víc práce kvůli tomu, že máme tři nové stany, na které se musí dodělat spousta věcí - kamínky, kolíky, jehlice, dírky na jehlice ...
Všivše
Béra

Hráša a Fíja se přetahujou o plachtu...  ...a Červajs s DCD o kostru


16.7.2010 pátek
Příjezd Bodláků

Všichni Bodláci dorazili v pořádku, od vlaku jeli autobusem, takže se skoro ani nezapotili. Zapotili se až u stavění - do kterého se vrhli opravdu s vervou a šlo jim to fakt rychle. V pátek byly hotové všechny stinné práce a večer se začalo pracovat na vnitřkách stanů. Někteří pracovali až do tmy.
Všivše
Béra


17.7.2010 sobota
2. den stavění

Stavění se popisuje docela složitě... nosí se prkna a kůly a všechno se to skládá jako skládačka na zem do stanů, aby byly hezké podlážky. Musim ale říct, že letos se holkám ty podlážky opravdu moc povedly, dělaly je úplně samy (bez zásahů vedení) a všechny, co jsou hotové (3 a půl) jsou udělané dobře. Takže mi holky udělaly fakt radost, protože to znamená, že když něco dělají, tak se snaží to udělat pořádně a ne jenom tak nějak, aby se to udělalo a pak se to muselo předělávat.
Jenom přidám jedno ponaučení pro ty, co dělají jímku: buď tam dát hodně větví, aby nebylo vidět, že je mělká nebo jí vykopat hlubší. Ale i tenhle nedostatek jsme napravili (a nářadí poté náležitě umyli) :-))
V sobotu navečer nás dostihly avízované bouřky a průtrže mračen. Tedy abych byla přesná - bouřka byla normální. Pršelo hodně, ale to nevadilo, protože se pracovalo pod střechou.


18.7.2010 neděle
3. den stavění

Celou noc lilo. Potok máme plnej vody (škoda, že nepřevážíme ty věci ze Samosol na lodi teď, ve čtvrtek jsme trochu drhli - s plnou lodí a málem vody). Ráno v osm jsme měli patnáct stupňů. Ty, co maj málo oblečení se musí zahřát prací nebo doufat, že se rychle oteplí - což zatim nevypadá. Takže doufáme, že se dneska podaří dostavět vnitřky stanů, aby se holky mohly nastěhovat a vyndat si věci z kufrů. Což by se mělo povést, protože oproti horkům se dá teď pořád stavět jenom ve stanech :-)
Doplnění v pondělí: stihlo se to a v neděli se spalo ve stanech.
Všivše
Béra

Quicka prošlápla schod!  Vypínání malých stanů

První pohled na tábor  Starší vybalují...

Vzkaz pro Curly: No jó, už jsem tam ty fotky dala :-) B.


 
© by webslave Nóblhóch