Táborový zpravodaj z týdne od 02.-07.08.2010

2.8.2010 pondělí
15.den tábora

V první hře jsme měly za úkol donést do vyznačeného kruhu 32 kamenů a protější skupina nám v tom měla zabránit házením kukuřice. Pouštní si pak dopoledne připomínali slovy: "Jeden kámen!" (o který prohráli - pozn.přep.)
Další hra byla naprosto odlišná, ale stejně tam byla známka podobnosti - házeli jsme po sobě frisbee. Skupina s menším počtem hráčů prohrála o jeden bod.
Další hra, ke které by se některým hodila pozornost v hodinách literatury. Měli jsme totiž sestavit slavné dvojice z knížek nebo filmů. Potom jsme si vybrali jedno dílo a to jsme měli zahrát. Zeka byla kočička, Míša pejsek, Taisha hrnec a já velký zlý černý pes.
Tače

Bouřky hlášené na Jindřichohradecku se nám vyhnuly nebo jsme je zaspaly v Haciendě. Všechno je v pořádku. Vody v potoce dost, ale pořád v potoce.
Béra

Craab v bojové náladě  Garpa a Réna v souboji kukuřicí


3.8.2010 úterý
16.den tábora

Středční program je tak vyčerpávající, že Vlaštovky nestihly napsat zpravodaj. Ve středu v 11 hodin totiž začalo stěhování vesnice - ale o tom více zítra, no spíš možná až v pátek, protože zítra asi taky nebude moc času na psaní zpravodaje. Ale už brzy se všichni vrátíme do zimních tábořišť a budeme moct vyprávět svoje zážitky osobně.
Béra

Bodláci 2010


ORGANIZAČNÍ SDĚLENÍ: Příjezd je naplánován na sobotu 7.8.2010 v 18,40 na Hlavní nádraží. Kufry budou k vyzvednutí poté u Zíků (Réna) v Cukrovarnické 19, Praha 6. Pokud si je nebudete moci vyzvednout hned, dohodněte si prosím na nádraží, kdy si kufr vyzvednete. Děkujeme.

4.8.2010 středa
17.den tábora

Dopoledne se hrála část táborové hry, ve které kmeny lovily bizona - myslim, že ho neulovily, ale zato měly pěkné koně.
Odpoledne byla Craabí hra v lese, o které vím jenom to, že tam byl velrybí tuk, protože nám zůstal po lese.
Omlouvám se, ale s koncem tábora se zpravodaj dostal nějak do pozadí.
Béra

Craab a Zeka vyrábějí koně  Lesní kůň Čivava

Fíja kreslí  Příprava na závěr táborové hry


5.8.2010 čtvrtek
18.den tábora - závěr táborové hry

Ve středu večer, byl zahájen závěr táborové hry. Cizí kmen, zapálil tábor.
Ve čtvrtek musely kmeny tábor opustit a jít zpět po stopách svých předků, aby našly svoje původní tábořiště.
Vyráběli rodové znaky, hledali a kradli části mapy a pokynů, jak se na tábořiště dostat. Nakonec se tam všichni úspěšně dostali. Našli, co měli a večer mohl být závěrečný táborák
Béra

Ceny pro lesní kmeny  Ceny pro pouštní kmeny


6.8.2010 pátek
Bourání

Dneska jsme začali bourat. My už jsme teda předzačali ve středu, kdy se sundavali stany (protože mělo pršet - no aspoň jsme měli hezky na závěr...) a začali včera, kdy jsme zbourali třeba Doupě.
Cílem dneska je všechno zbourat tak, abysme si večer užili Koroborí - budeme dělat koblihy, ale to je překvapení. Zkrátka by se dneska mělo zbourat všechno a zítra jenom uklízet, umýt se a tradá domů. Béra

Celý tábor  Sundané plachty


7.8.2010 sobota
Konec tábora

Zdravím z Prahy. V pátek se stihlo všechno, co se mělo a doufám, že si všichni užili Koroborí.
Ráno nás ale zaskočil déšť - pršelo půlku noci a celý den, takže se nám úklid a odjezd z tábora trochu zkomplikoval. Všechno se nakonec zvládlo a všichni jsou v pořádku doma.
Protože jsem neměla možnost na louce, děkuji touto cestou všem, jak se to hezky zvládlo a že na nás, co jsme tam zůstali uklízet, mysleli. Museli jsme nechat stát Budoár a jídelnu, protože bysme je neměli kam dát. Ostatní jsme zvládli v rámci možností uklidit (a stůl alespoň jednou přelakovat). Hlavně jsme se snažili všechno zabezpečit proti velké vodě. Během dvou hodin, stoupl potok o 20 cm - kdy jsme odjížděli. Teď je podle posledních zpráv určitě Ostrov a pravděpodobně část louky pod vodou. Takže tentorát myslím, jsme všichni rádi, že tábor skončil a jsme doma.
Doufám, že se Vám tábor líbil, že se líbil Zpravodaj a těším se, že se uvidíme na oddílovce a nejen v Krasu na výletě.
Užijte si všichni zbytek prázdnin.
Béra


9.8.2010 pondělí
Po táboře - jak dopadla velká voda

Nevěděla jsem, kam tyhle fotky zařadit, tak je ještě přidám do zpravodaje.
O co se jedná, si asi uděláte představu sami. Přes louku se přehnalo asi 20 cm vody. Ale zdá se, že následky nebudou nijak hrozný. Uklidíme, spálíme a bude :-) Budoár i jídelna to ustáli. Béra

Benátky visící na řetězu (to je ten klíč, co nepotřebujeme)  Budoár

Termolázně (tentokrát bahno a ne písek)  Lávka


 
© by webslave Nóblhóch