Táborový zpravodaj z týdne od 19.-25.07.2010

19.7.2010 pondělí
1. den tábora

Ráno po budíčku, rozcvičce a ovesné kaši, jsme se daly do stavění prádelny a izolace a dodělávaly odpadovku. Svedly jsme nakonec úspěšný boj s liningem a po bezpečnostním programu o poledním klidu jsme se vydaly na dřevo na táborák.
Craab s Tače udělaly hezkou pagodu a po večeři začal táborák. Vysvětlovala se táborová hra a po písničkách na přání jsme šly spát.
Quicka

Zahajovací táborák  Tábor v noci


20.7.2010 úterý
2. den tábora

První den po zahajovacím táboráku.
K snídani byly housky s medomáslem. Po prvním letošním nástupu jsme pod vedením Quicky všichni ztroskotali na pustém ostrově, kde jsme si postavili obydlí, ulovili zajíce, rozdělali oheň, došli pro vodu, postavili poznávací znamení, aby nás někdo našel a postarali se o vlastní zábavu. Naštěstí nás zachránili včas na oběd.
Po poledňáku jsme se jako správné indiánské děti učili stopovat a lovit zvěř. Potom jsme ještě došli na dřevo.
K večeři byla krupičná kaše a během večerního programu jsme hráli karty. Peněz není nikdy dost.
Pak už byl čas jít spát, tak jsme šli.
Réna


21.7.2010 středa
3. den tábora

Měly jsme skvělou snídani - chleba s marmeládou. Potom se hrála Garpy chodící hra a chtěly nás přejet traktory. Další program jsme všichni začali litovat indiány, že neměli koně a všude běhali, protože jsme taky museli běhat.
K obědu bylo uzený, špenát a houska (knedlíky se ztratily (doslova se ztratily v hrnci - pozn. přepisovatele).
Po poledním klidu se hrála Taishy hra. Cílem bylo udělat si zásoby bizonů na nějakou dobu. Jedna skupinka by ale trochu hladověla. Po večeři se zpívalo spousty písniček.
Tače

Verča a Išta se chystají na nástup  Zrada na Quicku :-)

Garpa a Tače se nechystají na nástup - i když by měli  Malinká schovaná Kajuta


22.7.2010 čtvrtek
4. den tábora

Dopoledne jsme drhali různé náramky, přívěsky, panáčky a podobné věci z provázků. Krásný kousek se povedl Réně - černý náramek s červenými korálky.
Po obědě jsme hledali a přivlastňovali si obálky (jednalo se o hledání a shromažďování zásob na zimu - pozn. přepisovatele). Každá vyprodukovala za každý určitý čas surovinu, kterou jsme potom prodali a peníze si schovali. Když Garpa s Quickou hledali Tače peníze, tak ta je sledovala a když se k ní otočili zády, vyndala peníze ze skrýše a předala Réně, která je bezpečně ukryla.
V noci přišla bouřka a s ní i přesun do Haciendy, kde jsme prospali zbytek noci.
Hanka

Rény náramek  Veverky drhají

Garpy 'nevimcotoje'  Největší šmodrchové - Craab a Tače


23.7.2010 pátek
5. den tábora

Jsem zajatec. nepřátelský kmen indiánů mě odvádní daleko od mého domova. Ještěže se můj kmen, lesní indiáni, tak dobře vyzná v lese.
Zanechám stopy a jistě mě najdou. Musím však dávat pozor, aby moje stopy nezpozorovali.
Jdeme podél potoka, zem je měkká - a já se snažím, aby otisky mých bot byly vidět, zatímco se je kmen, který mne zajal, snaží zahladit. Zanechám lepší stopu - tu, kterou máme domluveno, abychom se našli.
Doufám, že mě najdou. Blíží se déšť.
Garpa

Myslím, že tuhle hru nakonec Garpy kmen nevyhrál. Ale Garpa zmoknout nestihla. Zbytek dne byl věnován přípravě Veselého táboráku - dělání dřeva a nacvičování.
Béra


24.7.2010 sobota
6. den tábora - prší

Protože Piktové ještě nenapsali svoji reportáž pro zpravodaj, napíšu zatím svůj komentář a zítra to doplním.
Pršelo skoro celou noc a velkou část dne. Ale žádná velká voda. Jenom trochu ňahňing (rozšlapané bláto tekuté konzistence) na některých často využívaných cestách. S tím si poradíme.
Dopoledne se nacvičovalo a hrála se Tačina hra v lese (protože pršelo míň). Odpoledne jsme hráli část táborové hry pod střechou a taky byl výtvarný program zvaný 'tapetování balónků'. Tak uvidíme, co k tomu napíšou Piktové.
Béra

Od rána pršelo. Nacvičovaly jsme na Veselej. Potom jsme hrály Tače plížící hru. V lese pod Střední cestou jsme uvázaly každá svou uzlovačku a hledaly jsme cizí uzlovačky. Nikdo nás při tom nesměl vidět. Když nás někdo viděl, zavolal naše jméno a potom jsme si vzaly papírové koule a házely je po sobě. Kdo se první trefil, dostal život od zasaženého. Životů jsme měly pět. Byla to pěkná hra, jen kdyby při ní nepršelo.
Odpoledne byl matloprogram. Do balonku jsme nasypaly korálky, aby chrastil a lepily jsme na něj kusy papíru. trvalo nám to docela dlouho, než jsme jich nalepily dost a byly jsme pěkně ulepené.
Po svačině jsme dostaly křížovky a ve dvojkmenech jsme jich měly co nejvíc vyluštit, za každou správně vyluštěnou křížovku nám vedení vybarvilo jedno kolečko v obrazci. Který dvojkmen měl na konci nejvíc vybarvených koleček, vyhrál (vyhráli lesní kmeny - pozn. přep.).

Veverky kreslí pro táborový zpravodaj  Pohřebiště


25.7.2010 neděle
7. den tábora

'Rozdělte se na pouštní a lesní kmeny. Potřebujete se zásobit pitnou vodou, každý ve svém vaku unese dva papírky 'voda', které jsou poházené po lese. Když Vás někdo uvidí, znečistí vám vak pískem. Když budete chyceni podruhé, už to bude bahno. U mě si můžete vak vyčistit splněním jednoho úkolu. Účelem hry je získat více pitné vody než drhé kmeny.'
'Jsou ještě nějaký dole?'
'Moc ne, a nahoře?' 'Nevim, jdu tam.'
'Bacha, Réna!' 'Chyťte je!'
'O kolik vedou?' 'O dva.'
Po první části hry, jenž skončila nerozhodně, jsme hrály ještě druhou část, aby se rozhodlo. Po velmi vyrovnaném boji vyhrály pouštní kmeny nad lesním 29:25.
Taisha

Mimo popsanou táborovou hru holky hrály s Taishou hry na louce - ze kterých jsou dnešní fotky. Taky se nacvičovalo. Večer měl být Veselý táborák, ale bylo zima a chvílema pršelo, tak jsme ho přesunuli na jindy.
Béra

Hry na louce poprvé  Hry na louce podruhé

Hry na louce potřetí'  Hry na louce počtvrté


 
© by webslave Nóblhóch